מתי נכון לקנות רכב יד שניה

21/01/2019
צרכנות


אחת האמירות הידועות ביותר בעולם הרכב היא, ברגע שרכב עולה על הכביש הוא מאבד מערכו ולכן תמיד משתלם לקנות רכב יד ראשונה, מאחר וברגע שנרצה למכור אותו, יהיה לנו הרבה יותר קל מאשר במקרה ומדובר ברכב ישן יותר.

בחסות Major Boost

האמירה הזאת הייתה נכונה עד לפני מספר שנים, היא אומנם עדיין אמיתית היום, אך במובנים רבים חסרת משמעות ולכן, יש מקרים רבים בהם גם רכישת רכב יד שניה זה דבר נכון, בין אם אנחנו מתייחסים לזה בהקשר של הטווח הקצר ובין אם אנחנו מתייחסים לזה בהקשר של הטווח הארוך.

רכישת רכב יד שניה היא דבר נפוץ מאוד היום בקרב לא מעט אנשים, הן מבוגרים והן צעירים. זה נובע מסיבות שונות, הן בגלל סיבות כלכליות, התנאים שעומדים לרשותם, הן בגלל סיבות של צרכים, הן בגלל ההיצע בשוק ולעיתים זה אפילו נובע מסיבות של גיל, כפי שנוכל לראות מיד.

לפני שאנחנו נסביר מתי נכון לקנות רכב יד שניה ומדוע, צריך לציין שהכל תלוי כמובן במצב הרכב ובאיכותו. לא בכל תנאי זה נכון לקנות רכב כזה. יש מקרים בהם הרכב ישן מדי או איננו במצב תקין, אז מן הסתם, רכישה לא תהיה דבר נכון מושכל.

נקודה נוספת שצריך לומר היא, לא כל רכב יד שניה דומה למשנהו. כל רכב עומד בפני עצמו, וכך אנחנו גם צריכים להתייחס אליהם. רק בצורה כזו נוכל לשקול בצורה נכונה אם זה נכון מצידנו לרכוש את הרכב או לא.

באילו תנאים נכון לקנות רכב יד שניה

הצגנו קודם לכן את המצבים בהם אנשים בוחרים לרכוש רכב משומש. כעת נתייחס לכך בצורה יותר מעמיקה.

אנשים רבים בוחרים לרכוש רכב משומש, יד שניה, כשזו האופציה הנוחה מבחינתם מבחינה כלכלית. דוגמא טובה לכך זה חבר'ה צעירים שאינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש רכב חדש, גם לא דרך עסקאות מימון שונות, ואז הם בוחרים לרכוש רכב משומש, במצב תקין. זה חוסך להם לא מעט כסף, גם אם יודעים שבעתיד הם יצטרכו למכור אותו במחיר מאוד נמוך, באופן יחסי.

במקרה של חבר'ה צעירים צריך לומר, שיש הורים רבים אשר מעדיפים לקנות לילדים שלהם רכב משומש ולא רכב חדש, ובוודאי שלא לתת להם את הרכב שלהם. זה גם מוריד את התלות ההדדית, גם יוצר אצלם אחריות מסוימת, וגם מונע את החשש שמה יקרה משהו לרכב שלהם. הילדים מקבלים רכב והם אחראים עליו.

מקרה כזה מוכר גם במקרים בהם מדובר על רכב שני בבית. במקום לרכוש שני רכבים חדשים, אז רוכשים רכב אחד חדש, בעוד הרכב השני הוא משומש. זה חוסך עלויות גבוהות במצבים מסוימים.

שוב, כל זה בהנחה שמדובר ברכב איכותי, יעיל ובטוח שניתן לעשות בו שימוש ארוך טווח.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...