מצדיעים לניצולי השואה בעמל א'

27/04/2017
חדשות


יום הזיכרון לשואה ולגבורה צוין ברדיו עמל א' פתח תקווה במשדר מיוחד שהגישה נועה סומך תלמידת כיתה י"ב 3.

במשדר, אשר הופק באולפן הרדיו של המגמה, התארחו הלן וינגר - לבנת, שורדת שואה ואל"מ במיל' רונית לב שהקימה מיזם להגשמת חלומות לשורדי השואה. במשדר המרגש התראיינו השתיים.

התמונה באדיבות ביה"ס

עידן גם, המורה במגמת הרדיו מתאר בהתרגשות: "מדובר בפרויקט נוסף שבו הרדיו מאפשר לתלמידים לחוות, ללמוד ולרכוש ערכים בדרכים בלתי אמצעיות. נועה וחברתה הדר לוי, תלמידת כיתה י"ב 2, ניהלו את הריאיון והיו נרגשות לפגוש את הלן פנים אל פנים לאחר שעות מחקר רבות."

גם אל"מ רונית לב, אשר נאותה מיד להיפגש ולהתראיין, הביעה את השתאותה לנוכח ההתעניינות והרצון העז לשמר את הסיפורים ולהנציח את הנספים (את השידור ניתן לשמוע בדף הפייסבוק של רדיו עמל א'). הריאיון עצמו משודר במהלך השבוע בהפסקות תוך כדי חשיפת המצגת של הלן וינגר, אשר אישרה באדיבותה למנהלת ביה"ס להציגה בפני כל באי ביה"ס.

"האירוע היווה שיא לפעילות סביב חקר השואה ובהמשך לחזרת המשלחת מפולין", מציינת מירי ענני, מנהלת תיכון עמל א', "אין ספק כי תלמידי י"ב אשר נמצאים בשלהי לימודיהם ועומדים בפני גיוסם לצה"ל, מבטאים בעשייתם ובהווייתם ערכיות וזהות עם המורשת ההיסטורית והמוסרית, ומהווים מודל לחיקוי לשכבות הצעירות".

מנהלת ביה"ס רכשה את שלושת ספריה של הלן והם כעת מצויים בספריית ביה"ס כדי להזכיר את סיפורה בכל ימות השנה.

ביום שני הבא, יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה, יגיעו לביה"ס בוגרי עמל המשרתים בכל חילות צה"ל, ביניהם דימה ויינברג, לוחם הצנחנים אשר עימו ייסגר המעגל - משואה לתקומה והקרב על חיינו כאן, תרתי משמע.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...