מפגשי הסלון הגיאוגרפי בפ"ת

16/11/2016
חדשות


אגף הספריות של מינהל התרבות פתח סדרה חדשה ומרתקת - מפגשי הסלון הגיאוגרפי מבית איילה גיאוגרפית. סדרה בת שלושה מפגשים בעקבות ספרים, דמויות, צבעים, ניחוחות, ותרבויות רחוקות. 

בכל מפגש ייצאו המשתתפים למסע מרתק אל מקומות רחוקים, בהנחייתם של מרצים, מומחים בתחומי מסעות, אנתרופולוגיה ותרבות.

המפגשים, בעלות סמלית בסך 20 ₪,  יתקיימו בשעה 10:30 באודיטוריום של ספריית מבצע יפתח, רחוב מבצע יפתח 15.

במפגש הראשון שיתקיים ב-20.11.16 ישמעו המשתתפים על אפריקה - אפריקה בעקבות הנדידה הגדולה, מפי נעמה מורג.

מסע מרתק לטנזניה, קניה ואוגנדה מן השמורות היפות ביותר בעולם. במפגש, נטייל בעקבות ספרה של קורין הופמן "הייתי מסאית לבנה" סיפורה האמיתי של אישה צעירה אשר מתריסה מול אינספור מכשולים, בתרבות זרה ומוזרה כדי להיות עם אהבת חייה.

במפגש השני שיתקיים ב-18.12.16 יטיילו המשתתפים ברוסיה, עם המרצה לינה וסט פריד. מוסקבה וסנט פטרסבורג - תרבות ומורשת מפוארת של הצארים.

רוסיה היא חידה. האם נצליח לפתור אותה? הדר ארכיטקטוני ועושר אמנותי עצום במסע  ייחודי בין בירות התרבות הרוסיות, מוסקבה וסט. פטרסבורג.  הכלכלה הרוסית איננה יציבה אך חנויות הספרים והספריות הומות אדם. במפגש נשמע על אישיותו ועל רב המכר "פוטין - האיש ללא פנים" מאת מאשה גסן.

המפגש השלישי יתקיים ב 22.1.17 בנושא יפן – זעם הטבע מול ניצחון האדם, עם המרצה עירית להב. 

מיהם היפנים וכיצד הפכה מדינת האיים למעצמה כלכלית עולמית? מדוע מחנכים את הבנים להישגיות ואת הבנות לצייתנות? וכיצד הזן בודהיזם השפיע על העיצוב היפני? נטייל עם ספריו של הרוקי מורקמי שזכה בפרסים רבים ונחשב לסופר היפני המצליח ביותר בעולם המערבי. ספריו משלבים פנטזיה עם חיי יום יום ביפן המודרנית: יער נורווגי, מרדף הכבשה, דרומית לגבול, מערבית לשמש ועוד.

כרטיסים במחיר 20 ₪ ניתן לרכוש במזומן בסניפי הספריות.

קפה ומאפה בשעה 10:15

מספר המקומות מוגבל. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...