מסע בעקבות לוחמים

01/10/2016
חדשות


מרכז הכנה לצה"ל הפועל במסגרת אגף חברה ונוער בעיריית פ"ת, בניהולו של גיא אליהו, קיים השבוע את "מסע בעקבות לוחמים" המסורתי ברמת הגולן.

כ- 2000 תלמידי העיר משכבת י"ב השתתפו במסע במסגרתו בני הנוער מקבלים חיזוקים המעודדים שירות משמעותי בצה"ל, לומדים מורשת הקרב, נחשפים לחילות צה"ל השונים, מסיירים באתרי מורשת קרב נבחרים ברמת הגולן, נפגשים עם לוחמי עבר ולוחמים בהווה ונהנים מצפייה חיה של מפגן אש רב-חילי מיוחד.

צילום: מרכז הכנה לצה"ל

במהלך השבוע התלמידים ביקרו בתערוכת חילות ואמצעי לחימה באתר אחמדיה, שמעו מפי מפקדים מורשת קרב ממלחמות ישראל, צפו בתרגיל אש חיה ומופע של להקה צבאית.

מרכז הכנה לצה״ל בניהולו של אלי שדה נחשב לאחד ממרכזי הכנה לצה״ל המשמעותיים והמקצועיים ביותר בארץ וזוכה לשבחים רבים ממנהל חברה ונוער במשרד החינוך ואגף הביטחוני- חברתי של משרד הביטחון.

עדנה כהן רכזת הפרויקטים במרכז ציינה כי השנה המרכז ייתן מענה בתחום של טיפוח המצוינות והמנהיגות בצה״ל, וכחלק מכך תפתח בקרוב קבוצה נוספת של "עתודה נבחרת".

צילום: מרכז הכנה לצה"ל

סגנית ראש העיר וראש אגף הנוער והצעירים אורנה דוידאי: "פעילות מרכז הכנה לצה״ל של אגף הנוער הינה משמעותית ביותר, מכיוון שאנו מכינים את המלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון) לא רק לגיוס, אלא נותנים להם כלים להתמודדות להמשך הדרך וחייהם כבוגרים. אנו מעודדים מצוינות לצד חיזוק וליווי נערים להם חסרה הכוונה ודרך, ומסייעים לנוער עולה בתהליכי הקליטה. כל זאת יחד עם חשיפה וימי צה״ל שמתקיימים לכלל הנוער בעיר במהלך כל השנה".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...