מנכ"ל משרד החינוך הגיע לביקור בפתח תקווה

01/11/2017
חדשות


צמרת משרד החינוך, בראשות מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבואב, מנהלת המחוז גב' חיה שיטאי, מפקחת המחוז גב' רונית זכאי, מחמ"דית המחוז גב' שוש נגר ובכירים נוספים ממשרד החינוך ומהרשות המקומית, התכנסה אמש – 31.10.17 בבי"ס השש שנתי אחד העם, לכנס מנהלים וגננות ראשון מסוגו.

הכנס התקיים במעמד ראש העיר איציק ברוורמן וסגניתו וראש מינהל חברה, נוער וצעירים, גב' אורנה דוידאי ובכירי מינהל החינוך העירוני, בראשותו של סמנכ"ל חינוך וקהילה ומנהל מינהל החינוך, מר רמי הופנברג, שהנחה את הביקור.

הכנס נפתח בדברי ברכה מפי ראש העיר אשר ציין בגאווה ובסיפוק רב את השקעת הרשות המקומית במערכת החינוך כולה ובהשגת יעדי משרד החינוך: "יש לנו מערכת חינוך מפוארת אשר בכל הזדמנות זוכה לשבחים ולהוקרה על מקצועיותה ברמה המחוזית, הארצית והבינלאומית". בסיום דבריו הזמין ראש העיר את המנכ"ל לבמה והעניק לו שי מתנת עיריית פתח תקוה.

מנהלת המחוז בדבריה החמים ציינה את שיתוף הפעולה המלא של בכירי משרד החינוך וצוות מינהל החינוך העירוני. מר הופנברג הציג את העיר פ"ת באמצעות מצגת קצרה ששיקפה דרך נתונים סטטיסטיים את מורכבות העיר, אתגריה הרבים בתחומי הבינוי וקליטת העולים ומהגרי העבודה וכן את הישגיה המרשימים בתחום החינוך. דבריו של מר הופנברג, נתנו ביטוי לכלל העשייה החינוכית בעיר, להצטיינותה בכל אגפי החינוך – גני ילדים, יסודי, עי"ס וח"מ ובתחומים רבים ומגוונים – מצוינות לימודית לצד מעורבות חברתית ועוד.

בתום דברי הפתיחה הציג מר אבואב את משנתו החינוכית, שעיקריה לימוד - העלאת ההישגים הלימודיים, חינוך – קידום אחריות חברתית, צמצום פערים – מתן שוויון הזדמנויות והעצמת כח ההוראה בבתיה"ס - "הציפיה של המשרד היא לחבר את קברניטי העירייה לתפיסה של משרד החינוך" – אמר המנכ"ל.

בתום דבריו, פנה המנכ"ל למנהלי בתי"ס בשמותיהם האישיים וציין תוך כך מידע אודותם, היה זה שיח ער ומרתק וניכר כי המנכ"ל  ביקש לדעת וללמוד מניסיון המנהלים אודות האתגרים העומדים לפיתחם, שמהם ניתן להקיש על אתגרי מערכת החינוך בכללותה.

בשיח זה המנהלים נשאלו שאלות כמו, מה קורס הניהול תרם לכם, מהו האתגר המרכזי שלכם בבי"ס, עד כמה כתפיסה אתם רואים בהורים שותפי החינוך, מהי משנת החמ"ד ויעדיה וניסה לעמוד על צרכי השטח מנקודת מבטם של המנהלים.

מנהלי בתיה"ס, שהופתעו מפניית המנכ"ל, אשר גילה בקיאות מרשימה עליהם ועל בית ספרם, הביעו עמדות מגובשות ומנומקות לגבי כלל הנושאים שעלו על הפרק וזכו לשבחיו של המנכ"ל – "ניכרת בקיאותכם הרבה בתכנים ובנתונים הרלוונטיים", אמר.

נושא תקורות הצהרונים עלה כנושא כאוב שמקשה על מנהלי בתיה"ס להגשים את משנתם החינוכית. אתגר נוסף שהעלו המנהלים בפני המנכ"ל הינו שילובם של תלמידים מאוכלוסיות מוחלשות בחינוך הבלתי פורמלי, ולשאלת המנכ"ל, נענה כי הרשות מסייעת במציאת פתרונות הולמים לתלמידים אלה. גננת מנהלת אשכול הביעה בפני המנכ"ל את הצורך בהקטנת מספר התלמידים בגן וכן את הצורך בהוספת תקנים למגשרים ומנהלת ח"מ ציינה אף היא את הצורך בהקטנת מספרי התלמידים בכיתה של ליקויי התקשורת ע"מ לתת מעטפת רגשית תומכת ההולמת את צרכי הילדים. מנהלים רבים ציינו את ההכרח בהעלאת שכר המורים לצורך קבלת כוחות הוראה ראויים. הם גם העלו על נס את סיוע מינהל החינוך ככל שנוגע למתן שעות הוראה תוספתיות שמקל הן על צמצום פערים והעשרה עבור הנזקקים לכך והן כפתרון להפרדת מינים בחינוך הממ"ד ושיבחו את מעורבות מינהל החינוך ומחויבותו לקידום המערכת כולה. מנהלת חדשה בעיר ציינה כי "ניהול בעיר פ"ת הינו חוויה מתקנת עבורי, שכן בעיר ממנה באתי לא זכיתי לקבלת פנים כה חמה ואוהדת, למעטפת תומכת ולסיוע, נגישות וזמינות כה גבוהים מצד אנשי מינהל החינוך העירוני".

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבוהב הופתע מהיקף הסיוע של הרשות לחינוך ומאיכות הליווי של הרשות ושיבח אותה.  בסיום הכנס ציין מר אבואב בסיפוק רב את מעורבות הרשות המקומית והעומד בראשה מר איציק ברוורמן, את ההשקעות הרבות הניכרות בכל מערכת החינוך המקומית, בהשבחתה וקידומה להשגת יעדיה.

המנכל פנה לראש העיר ואמר: "אני רואה עיר בעלת שלושה נופים יפים – נוף היסטורי קדום, נוף פיזי נאה ולא פחות חשוב - נוף אנושי, המראה את חן המקום על יושביו... בידך ראש העיר מצויים מפתחות העיר ואתה מנתבם בחכמה ובצניעות לתועלת תושבי העיר וילדי העיר ולרווחתם. מתוך הנתונים עולה התקדמות ושיפור הישגים משמעותי של העיר בשנים האחרונות".

צילום: לשכת דובר העירייה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...