מנכ"ל משרד החינוך ביקר בחווה החקלאית

13/02/2018
חדשות מקומיות


ביום שישי ביקר בחווה החקלאית בפתח תקוה מנכ"ל משרד החינוך, מר שמואל אבואב, ביחד עם המפמ"ר למקצועות החקלאות ולימודי הסביבה, מר אבי אלקיים, המפקחת המחוזית הגב' אירית מור ומנהלי החוות החקלאיות במחוז תל אביב.

המנכ"ל נפגש עם מנהל מינהל החינוך בעיריית פתח תקוה רמי הופנברג, שוחח עם דיויד קדיש מנהל החווה, וכן עם הצוות והפעילים, התרשם ממרחבי העשייה הפדגוגית בחווה, עשייה המחברת את התלמידים לערכים של עבודת האדמה ולמורשתה  של העיר פתח תקוה, של הארץ ושל בית הספר המחוזי לחקלאות (כיום החווה החקלאית) שהוקם בשנת 1934 ומזה כשישים שנה משמש כחווה חקלאית. 

צילום: ניצן כצמן מדינה

בית ספר זה הצמיח מתוכו מנהיגים בעלי שיעור קומה כמו יצחק רבין, מאיר עמית, נתן יונתן, חיים גורי רפי איתן ועוד רבים וטובים. שימור המבנים והעצים הוותיקים, הנמצאים בכפיפה אחת עם בתי צמיחה מודרניים וטכנולוגיה מתקדמת –  לצד צוות מורים מנוסים בעלי ידע מקצועי – כל אלו יוצרים יחדיו סביבת לימודים ייחודית ומאתגרת הקושרת את העבר המפואר של המקום עם עשייה עכשווית מהנה שלמידה בצידה.

עבודות החקר המדעי הרבות המתבצעות בחווה, מעידות על הכר הפורה הגלום בסביבה לימודית זו בתחום המדעים.

המנכ"ל אבואב הביע הערכה לשיתופי הפעולה הפוריים והקשרים הקיימים בין החווה לגורמי הרשות המקומית - מינהל החינוך על אגפיו השונים בראשות מר רמי הופנברג.

המנכ"ל התרשם כי החווה מתאפיינת בחיבורים ושיתופי פעולה פוריים עם:

* הקהילה – לקהילה האתיופית, הדרכת גינות קהילתיות, מרכז ידע ליעוץ והכוונה גננית וחקלאית.

* היחידות העירוניות  – היחידה לחינוך סביבתי, אגפי החינוך השונים, מחלקת גנים ונוף.

* בתי הספר – חיבור לתחומי דעת שונים: שפה, מדעים, מורשת בלמידה משמעותית וחווייתית.

במהלך הסיור התפעל המנכ"ל אבואב מיופי החווה ומענפי הגידול השונים, מחלקת הפרחים ומהחממות השונות, ממכוורת הדבורים ממכון הרדייה ומתוצרי התלמידים שהכינו קרם פנים, קרם גוף, שפתונים, סוכריות וחליטות תה בטעמים שונים. בגן הירק התנסה בחוויית תלישת הגזר והדגיש את החשיבות של הלמידה בטבע כלמידה משמעותית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...