"ממשיכים במורשת הזהירות בדרכים לבקשת המשפחות"

29/04/2015 | לביא זמחובסקי ואיתי פלקר
חדשות

במסגרת פרויקט ההנצחה המיוחד שבו אנו משתתפים, יצאנו לראיין את עירית גרוס – מנהלת סיפריית חטיבת הביניים ברנר לזכר הרוגי אסון הבונים.

אנחנו, לביא זמחובסקי ואיתי פלקר מכיתה ז' 5 בחט"ב ברנר פ"ת, כותבים בפרוייקט להנצחת אסון הבונים. נשלחנו לראיין את עירית גרוס שהיא כיום ספרנית בספריית ביה"ס שלנו.

עירית היתה מחנכת כיתה ט' בה למד יוסי מזרחי, אחיו של שלומי מזרחי ז"ל שנהרג. בזכות הכרותה את המשפחה, היא הייתה אשת הקשר בין המשפחה לביה"ס. הקשר נשמר לאורך מספר שנים. לכל משפחה שכולה הוצמד מורה כאיש קשר, שתפקידו היה להעביר פניות מהמשפחה לביה"ס ולעדכן את המשפחות בטיפול ביה"ס באסון.

עירית גרוס והתלמידים של היום בברנר – בסיפריית בית הספר על רקע תמונות ההרוגים

עירית היתה בת 33 והיתה בביתה בזמן האירוע.

עירית אומרת שהאירוע הוא היום הנורא ביותר בחייה, והיא מקווה שיזכרו את נספי האסון ושתימשך מורשת ברנר "זהירות בדרכים". זו הייתה בקשת המשפחות השכולות - לחנך דורות של תלמידים לזהירות בדרכים.

אחרי האסון עירית היתה שותפה להקמת הספרייה לזכר נספי אסון הבונים ומאז היא מנהלת אותה. עירית אחראית להנצחת הנספים ולשמירה על פינת הזכרון. כמו-כן, עירית משמרת ואוספת מידע על אסון הבונים בכל אמצעי התקשורת המזכירים את האסון.

הכותבים, כיום תלמידי כיתה ז'5 בחטיבת ביניים ברנר בפ"ת,  משתתפים בפרויקט הנצחה מיוחד שמשותף לסיפריית בית הספר ולפורטל פ"ת - לציון 30 שנה לאסון הבונים.

לדף הראשי של הפרויקט

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...