מי מפחד ממעצב?

17/09/2014 | לימור לריאה
חדשות

 

העיצוב של הבית כבר לא עושה לכם את זה? סיימתם עכשיו שיפוץ אבל חסר לכם הטאץ' הסופי של בחירת ריהוט ופריטי נוי? עברתם לדירה שכורה לזמן ארוך וחייבים להרגיש בבית? אין לכם מושג מאיפה מתחילים? זקוקים לעזרה בבחירת ריהוט, תאורה, אומנות ופריטי נוי?

אם עניתם בחיוב על אחד מהשאלות הללו, כנראה שאתם מודעים לכך שהגיע הזמן לעצב את הבית ושאתם זקוקים לעזרה. אבל מאיפה מתחילים? איך עובד התהליך של עיצוב הבית? החלטתי לכתוב מאמר בנושא, כדי שתדעו כיצד מתנהל התהליך עם מעצב.

 

שלב ראשון: למה בעצם מעצב?

גם מי שהבין שהוא זקוק לעזרה בעצוב הבית או הדירה, מתלבט לגבי שכירת שירותיו של מעצב. הוא חושש שמא התשלום למעצב יגזול לו נתח גדול משמעותית מהתקציב שהקציב לעצמו לעיצוב הבית. ומאחר והוא חושש מכך, הוא יעדיף לעצב לבד את הבית. המחשבה הזו שגויה! מעצב טוב לא עולה כסף, אלא חוסך כסף. ומה שמעצב טוב בעצם עושה, שיחסוך לכם כסף הוא :

1. תוכניות עיצוב שמותאמות לצרכים ולסגנון האישי שלכם - תוכניות מקדימות מאפשרות לנו להבין ולתכנן מראש איך יראה העיצוב של הבית.

2. ליווי יד ביד לחנויות שמתאימות לכם לסגנון ולתקציב שהוגדר מראש.

3. פיקוח על אנשי מקצוע וספקים עימם המעצב עובד באופן שוטף - אנשי מקצוע אלו, הם אנשים שהמעצב מכיר וסומך עליהם. הוא יודע שיעשו את עבודתם בצורה הטובה ביותר.

אני מקבלת טלפונים רבים מלקוחות, אשר התקשרו אליי, לאחר שכבר התחילו בשיפוץ והקבלן הניח את הקרמיקה והם לא מרוצים, או שכבר קנו ספא מאוד יקרה והיא פשוט לא מתאימה במידות או בסגנון לביתם. תנסו להימנע מטעויות! ולא לנסות לפתור אותן בהמשך...

 

שלב שני: איך בוחרים מעצב?

ראשית, יש להסתכל על הפורטפוליו שלו או: תיק העבודות שלו אם תרצו בעברית פשוטה...תיק העבודות מראה את הסגנון והקו העיצובי של אותו מעצב. ולכן, אם אתם אוהבים עיצוב מודרני, והמעצב מעצב רק בסגנון כפרי מובהק, ייתכן שיהיה לכם קשה להתחבר ביחד ולא תהיו באותו ראש עיצובי.

אהבתם את הסגנון העיצובי? מעולה! עכשיו הגיע הזמן להרים טלפון - בשיחת הטלפון הראשונה המעצב יבין איזה חדרים בבית תרצו לעצב (או אולי תרצו בכלל לעצב חדר עבודה / קליניקה) ומה התקציב שלכם לעיצוב.

 

צילום: הגר דופלט

 

שלב שלישי: פגישה על כוס קפה

פגישה זו היא כמו בליינד דייט: שני הצדדים נרגשים, מעולם לא נפגשו ולמעשה מנסים להכיר האחד את השני לעומק. המעצב יציג את עצמו ותכירו אותו קצת יותר טוב, והוא ירצה גם להכיר אתכם מקרוב; ישאל אתכם שאלות על אילו פונקציות צריך למלא החלל עבורכם, ילמד ויכיר את הסגנון העיצובי שלכם, אתם תספרו לו על החלומות והמשאלות שלכם ובעצם כל פנטזיה אפשרית.

בנוסף, אתם תאמרו מה התקציב שלכם או תגדירו תקציב שממנו לא תרצו לחרוג והמעצב יתאים את העיצוב לתקציב, כך שתוכלו לקבל את החלום שלכם מבלי להיגרר לסיוטים כספיים.

פגישה זו היא פגישה מאוד חשובה, מאחר והיא פגישת היכרות, והיא נותנת למעצב את כל המידע כדי שיוכל להתחיל לעצב לכם את ביתכם. לאחר מכן קיימים מספר מסלולים אפשריים (לכל מעצב יש את המסלולים שלו, וכאן מפורטים המסלולים שלי):

מסלול ייעוץ: בו תקבלו תוכניות עיצוב, ומשם אתם ממשיכים לבד.

מסלול ייעוץ + יום קניות: מסלול שבו אתם מקבלים תוכניות עיצוב והמעצב מלווה אתכם ליום אחד בלבד של קניות.

מסלול מלא: מסלול הכולל תוכניות עיצוב, ליווי אישי וצמוד לקניות וקניינות עבורכם ללא הגבלה בשעות או בימים, איסוף פריטים עבורכם, פיקוח על אנשי מקצוע וספקים, סידור וארגון הדירה עד לרמת אביזרי נוי.

במידה ואף אחת מהחבילות אינן מתאימות לכם, תוכלו לבקש מהמעצב מסלול עיצוב המותאם לצרכים, לזמן ולתקציב שלכם - כאשר השורה התחתונה היא: תגידו מה התקציב שלכם, והמעצב יתפור לכם חבילת עיצוב מתאימה עבורכם.

 

שלב רביעי: הצעת מחיר

את הצעת המחיר אתם תקבלו מהמעצב לאחר שתבינו ביחד איזה מסלול עיצובי הכי מתאים לכם. ההצעה תכלול את פירוט המסלול שבחרתם ואת העלות.

מכאן, תצאו ביחד לדרך חדשה ביחד להגשים את החלומות שלכם...

אז לא לחשוש, לא מהתהליך ולא מהעלות, ואני מזמינה אתכם, להרים טלפון ולא לפחד. החלום יכול בקלות להפוך למציאות.

 

הכותבת, לימור לריאה, הינה מעצבת ומלבישת בתים ודירות.

לדף של לימור לריאה בפורטל פ"ת


שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...