מיכל מים - שימושים רבים לו

20/02/2019
איכות חיים

על חשיבותם של המים עבור בני האדם, אין צורך להרחיב במילים. יחד עם זאת, אולי כן כדאי לציין את מיכלי המים שהפכו למצרך מבוקש במיוחד עבור בתי עסקים וכמובן עבור המגזר הפרטי. הם משמשים אותנו לצרכים ביתיים ותעשייתים כאחד, וככל שהזמן עובר הם גם מתחדשים ומשתפרים עבורנו. המיכלים הללו יהיו עשויים לרוב מפלסטיק המחוזק בחומר פעיל בשם פוליפרופילן שמעניק למיכל חוזק ואף הופך אותו לעמיד בפני פגיעות פיזיות. אולי מסיבה זו, רבים משתמשים במיכלים אלו גם עבור נוזלים שאינם מים.

באילו מקרים מיכל מים הוא בדיוק מה שאנחנו צריכים?

בימינו, ניתן לרכוש מיכלי מים גדולים במיוחד, אפילו כאלה המכילים אלף ליטרים! מיכלים אלו מיועדים להתקנה ושימוש בבתי עסקים, ויגיעו בהזמנה מיוחדת. מיכלי מים גדולים אלו יהיו עשויים פלסטיק קשוח ועמיד במיוחד בפני חומרים פעילים וחומרים מסוכנים, וכן בפני מזג האוויר. מיכל מים גדול יותר יהיה חלק משימושים תעשייתים כגון תעשיית המזון, התרופות, כימיה, קוסמטיקה ותרופות. במקרים מעטים ישמשו גם למטרות פרטיות, כמו לאגירת מי גשמים לדוגמא. ישנם כמובן שימושים נוספים:

מאגר מי שתייה בחירוםמיכל מים מאפשר אחסון של מים לשעת חירום, וניתן לאכסן אותו בממ"ד או במקלט. הוא כאמור יהיה עמיד בפני מזג האוויר ופגיעות פוטנציאליות נוספות.

איסוף מי גשמים – את מיכל המים יהיה ניתן להשאיר על גג הבית או בחצר ולאגור מי גשמים שיוכלו לשמש אותנו בעתיד; עבור השקיית הגינה, שטיפת הבית והרכב ועוד. ניתן גם להתקין במיכל מערכת טיהור ולהשתמש במים עבור שתייה. זו דרך נפלאה לחסוך במים!

מיכל מים לטיולים וקאמפינג – הרי תמיד מזכירים לנו לשתות בזמן שאנחנו מטיילים או יוצאים לסופ"ש קאמפינג בטבע. חברות העוסקות במיכלי מים ישמחו לייעץ לכם לגבי גודל המיכל לו אתם זקוקים, בהתאם למטרה. הרי אדם שיוצא לטיול רגלי לא יוכל לסחוב עמו מיכל מים שימש משפחה של 4 נפשות שיוצאת ליומיים-שלושה בטבע.

לשמור על הסביבה

כיום, ניתן לרכוש מיכלי מים משומשים ובמקרים אחרים גם להשכיר אותם לתקופה קצרה או למספר שעות של אירוע. את המיכלים הללו ניתן לרכוש מחברות המתמחות במחזור ובאיוף של מיכלים. מובן שכאשר אתם זקוקים למיכל מים מכל סיבה שהיא, מומלץ לוודא שהחברה מעבירה את המיכלים שמגיעים אליה בדיקות קפדניות בהתאמה מלאה לדרישות מכון התקנים, ושהם מאושרים לשימוש חוזר.

ואם הגעתם עד כאן, ודאי הבנתם כי מיכל מים הוא הרבה יותר ממה שהיה נדמה לכם עד היום. אם הצלחתם לחשוב על שימוש נוסף, זה הזמן ליצור קשר ולהתייעץ עמנו! אנו נדאג להתאים לכם את המיכל המושלם לצרכים שלכם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...