מחנך וכדורגלן

19/08/2014
חדשות

הטקס השנתי של חלוקת מלגות קרן סטלמך, על שם גדול כדורגלני ישראל בכל הזמנים, נחום סטלמך ז"ל, התקיים היום בתא הכבוד של איצטדיון ר"ג.

בטקס המתקיים זו השנה ה-14 ברציפות, נכחו פרט למשפחתו של סטלמך ז"ל, נציגי ההתאחדות והכדורגלנים הצעירים שזכו במלגות, גם אנשי כדורגל רבים – שחקנים, מאמנים ואוהדים שזו לראות את נחום משחק. בין היתר ניתן היה לראות את שחקן העבר והמאמן זאב זלצר, יו"ר ועדת הנוער של ההתאחדות לכדורגל משה דמאיו, מאיר שמיר שתרם מלגות לכדורגלנים הצעירים, ואת ההיסטוריון ניסים קלדרון, שמנציח לאורך כל השנה את זיכרו של ראש הזהב הפתח-תקוואי.

מקבלי המלגות

את הטקס המרגש פתח הנאום של מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, רותם קמר, שאמר: "זהו האירוע הראשון של הכדורגל הישראלי השנה, וזוהי זכות גדולה עבור כדורגלני דור העתיד להיות ראויים למלגה מקרן על שמו של כדורגלן כה גדול, שהשכיל לחנך לא רק לכדורגל, אלא גם עבור החברה כולה".

הנאום המרכזי היה של השדר האגדי דני דבורין, ששיתף בחוויותיו: "אני לא אוהד של הפועל פ"ת, אבל הערצתי את נחום, כמו כל מי שאהב כדורגל. סטלמך שיחק עם הראש, תרתי משמע, ויחד עם זאת היה שחקן טכני על הקרקע ברמה גבוהה. הוא היה הראשון לכבוש לזכות נבחרת ישראל באיצטדיון ר"ג". דבורין הוסיף: "בכל קבוצה גדולה יש הרבה כוכבים, וכך היה גם בקבוצת האליפויות של הפועל פ"ת, אבל בכל קבוצה גדולה שכזו יש כוכב אחד שהוא מעל כולם, כמו מסי בברצלונה, וכזה היה נחום סטלמך".

דני דבורין. יושבים משמאל: נירה סטלמך, רותם קמר ומאיר שמיר

דבורין המשיך וסיפר כי סטלמך כבש 22 שערים לזכות נבחרת ישראל ב-61 משחקים – "כמות גדולה מאוד לאותה תקופה, שבה לא היו משחקי נבחרת לעיתים קרובות כמו היום". השדר, שסיפר גם על אהבתו של סטלמך לכדורגל, בכל יום בכל שעה ובכל מקום, כולל משחקי ילדים, סיכם ואמר: "אם סטלמך היה משחק היום, היה לו מקום בכל קבוצה באירופה".

בהמשך נשאה דברים, נירה סטלמך, אלמנתו של נחום, שאמרה בהתרגשות: "אנחנו מציינים 15 שנים של געגועים. אני מעריכה את כל העושים במלאכה על המאמצים וההשקעה בבחירת הזכאים למלגה. המשיכו להשקיע ולהנות מהספורט הפופולארי בעולם, שנחום כה אהב".

משפחת סטלמך

אריה רוזנצוויג הוא יו"ר ועדת המלגות של קרן סטלמך, שקבעה את הזכאים לקבלת המלגה. בין מקבלי המלגות היו השנה שחקניות ושחקנים צעירים מכל חלקי הארץ – ת"א, נתניה, ירושלים, דימונה, חדרה, עוספיא ועוד. גם שלושה נציגים של העיר פ"ת נמנו על מקבלי המלגות:

רוי בייגל, בן 15- שוער נערים ב' של הפועל פ"ת ונבחרת ישראל. רוי הוא נכדו של שמואל בייגל ז"ל, לשעבר חבר עמותה וגזבר בהפועל פ"ת.

יוסף טוואבה, בן 16 – קשר-חלוץ בנערים א' של הפועל פ"ת.

דמיראל ג'אן – שחקן מכבי עירוני עמישב פתח-תקוה.

דור העתיד של הפועל פ"ת. יוסף טוואבה (מימין) ורוי בייגל

נקווה כי החל מהשנה הבאה, יתקיים הטקס במקום הראוי לו – באיצטדיון ראש הזהב בפ"ת, ובנוכחות ראש עיר איציק ברוורמן, עליו מוטלת משימה זו.

הבול שהונפק לזיכרו של נחום סטלמך, עם חתימתו (באדיבות ניסים קלדרון)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...