מועדון "דובדבן"

17/01/2017
חדשות


מועדון דובדבן - מועדון חברתי בפ"ת, הוקם בספטמבר 2016 בשיתוף פעולה של תכנית עיר ללא אלימות, האגף לשירותים חברתיים ובריאות ונעמ"ת.

מטרת המועדון היא לתת מענה חברתי ולספק "בית חם" לתושבים בגילאי 30-65, אשר אין להם מערכת תמיכה חברתית, משפחתית או תעסוקתית, וכן לדאוג למיצוי זכויות של החברים מול גופי הממשלה השונים, כמו גם שיקום חברתי במטרה לחזור לחיי קהילה. אנשים אלו לרוב אינם מקבלים מענה בלשכות לשירותים חברתיים ושירותי הבריאות כיוון שהם אינם משתייכים לקטגוריה מוגדרת כמו בריאות הנפש, שיקום, נכויות וכו', ולכן לרוב הם "נופלים בין הכיסאות" ואינם זוכים לטיפול ראוי.

קורס צילום שמועבר ע"י מתנדב (התמונה באדיבות העירייה)

בעקבות צורך זה, הוקם מועדון "דובדבן", ששם לעצמו למטרה לספק עבור חבריו מענה חברתי ותנאים סוציאליים הולמים. 

המועדון פועל כיום פעמיים בשבוע, ומספק מגוון פעילויות חברתיות, כגון הפרשת חלה בראש חודש, ארוחות בוקר, חוג התעמלות, קורס צילום, ערבי שירה בציבור, הרצאות אורח במגוון נושאים ועוד.

בת-חן, רכזת המועדון מספרת: "יש משהו באווירה במועדון שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר, אוירה חמה, מקבלת ומשפחתית. למרות הקשיים שחברי המועדון מתמודדים איתם, כשהם מגיעים למועדון הם שמים לכמה שעות את כל הקושי בצד ונהנים מהחברה ומהפעילות".

שלומי ערה מנהל תכנית עיר ללא אלימות: "כחלק משתופי הפעולה של עיר ללא אלימות עם אגף לשירותים חברתיים הועלה רעיון להקמת הפרויקט המדהים הזה. אני שמח שלאחר תהליך ארוך וקפדני הפרויקט יצא לפועל וכבר הוא נותן מענה ראוי, משמח ומעשיר את האוכלוסייה הרלוונטית".

בחודש האחרון חברי המועדון נהנו מסיור בחווה החקלאית, ייעוץ פרטני שניתן בהתנדבות ע"י משרד עורכי הדין אבישר-הר צבי והרצאה בהתנדבות על התנהלות כלכלית נכונה מפי בכיר בבנק מזרחי-טפחות.

המועדון פועל ברחוב ארלוזורוב 51, בנעמ"ת. הפעילות אינה כרוכה בתשלום ואינה דורשת התחייבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...