מה שהוריכם המתבגרים אינם מספרים לכם - בריחת שתן

09/08/2018
איכות חיים

"אני סובלת מבריחת שתן"

כאשר אנשים מדברים על הדברים שמפחידים אותם בנוגע להזדקנות, הרעיון של לאבד את השליטה על שלפוחית השתן בדרך כלל כלול בזה. אנו מדמיינים שכאשר נגיד לנקודה זו, איכות חיינו תפגע מאוד ואולי אף נרגיש שהחיים הסתיימו.

אך כמובן שזה לא המקרה. אם ההורה שלכם נאבקים עם שליטה בשלפוחית השתן הם עלולים להיות נבוכים מאוד לדבר על זה.

(צילום: PIXABAY)

להלן כמה דרכים לעזור להם במידה ואתם חושדים שהם סובלים מהבעיה:

1. דברו על זה – אם אתם שמים לב שזו אולי עלולה להיות בעיה, בחרו את הזמן המתאים והושיבו את הוריכם לשיחה פרטית בנוגע לכך. פיתחו את הדלת לדבר על בריחת שתן על מנת לתת להם לדעת שזו בעיה נורמלית עבור הרבה אנשים. העבודה שהם טיפלו בכם כל חייכם, לא אומרת שאתם לא יכולים לטפל בהם בחזרה. ניתן תמיד להיעזר באיש מקצוע כמו פסיכולוג או עובד סוציאלי לשוחח על תהליכי ההזדקנות.

2. הציעו פתרונות – לאחר שתדונו בכך, נסו להבין איך אתם יכולים לעזור להורים שלכם להתמודד עם ניהול בריחת השתן שלהם. זה עשוי לדרוש מכם לערוך קצת מחקר בעצמכם. אילו מוצרים זמניים יכולים לסייע להורה שלכם? מה העלות של מוצרי ספיגה למבוגרים?  יכולים להיות משתנים רבים וחשוב לקחת את כולם בחשבון.

כאשר מגיעים לנושא של בחירת מוצרי ספיגה למבוגרים חשוב להבין מס' גומרים מרכזיים: מה מצבו של מי שזקוק למוצרים, האם בריחת השתן היא קלה או כבדה? האם בריחת השתן מתרחשת בכל שעות היממה או רק בזמן השינה?

ישנו מגוון רחב מאוד של מוצרים מחיתולים למבוגרים, דרך תחתונים סופגים ועד מגני מזרן חשוב מאוד לבצע השוואת מחירים בין החיתולים והמוצרים ולבדוק בטרם רוכשים את המחיר ואיכות המוצרים. זכרו שקנייה חכמה היא קנייה נכונה.

3. הציעו ביקור אצל הרופא – יכול להיות קשה מאוד לשכנע את הוריכם לגשת לרופא, במיוחד בנוגע לבעיה שעלולה להיתפס כמביכה כמו בריחת שתן. עם זאת מומלץ להעלות את הנושא כיוון שבריחת שתן יכולה להיות סימן לבעיה בריאותית רצינית יותר. כמו כן, היא יכולה גם להיות ניתנת לטיפול במקרים רבים.

בריחת שתן יכולה להשפיע על אנשים בכל הגילאים מסיבות רבות ומגוונות. עם זאת, אנשים יכולים לחיות חיים נורמליים ופעילים למרות קיומה. אם אתם חושדים שהוריכם סובלים מבריחת שתן, זה יכול להיות נושא שקשה להעלות, אבל חשוב מאוד לעשות זאת על מנת לשפר את איכות חייהם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...