מה חדש בתחום העישון וכיצד הוא מושפע מהתפתחויות טכנולוגיות בשנים האחרונות?

22/11/2018
מבוגרים

החידושים הטכנולוגיים שצצים מדי יום משפיעים על החיים שלנו במגוון רחב מאוד של תחומים. למעשה אין כמעט תחום שלא השתנה, ואפילו במידה ניכרת, בשנים האחרונות - ועולם העישון אינו יוצא דופן מבחינה זו. החידוש הדרמטי ביותר הוא כמובן הופעתו של מכשיר האידוי, או בשם המוכר יותר עבור רובנו, סיגריה אלקטרונית.

כיצד פועלת סיגריה אלקטרונית?

בעוד שבסיגריה רגילה מתרחש תהליך של שריפת טבק הרי שבגרסה האלקטרונית של מוצר העישון הפעולה שמתבצעת כדי לספק הנאה היא אידוי - אידוי של נוזלים ייעודיים שמוכנסים אל המכשיר המתקדם ומחוממים לטמפטורה מדויקת כך שיהפכו לאדים. לאידוי ישנם יתרון משמעותי על פני השריפה: שריפה מייצרת עשן, והעשן מטבעו הינו מטרד של ממש לסביבה. אידוי לעומת זאת גורם לכך שלא ייפלטו חומרים מזיקים לסביבה ורק המעשן עצמו מרגיש את האדים. בהתאם את הסיגריה האלקטרונית אפשר בעצם לעשן בכל מקום, בעוד שעישונה של סיגריה רגילה מחייב במקרים רבים מציאת מקום ייעודי לכך שכן ישנם אזורים רבים שמוגדרים כאסורים לעישון (ואפילו בבתים הפרטיים ישנם לא מעט מצבים שבהם בני המשפחה אוסרים על המעשן להשתמש בסיגריות בקרבתם).

יתרון מהותי נוסף של הסיגריות מהדור החדש על פני הסיגריות מהדור הקודם הוא שהן לא פולטות ריח. הריח של הסיגריות שמבוססות על שריפת טבק נתפש גם הוא כמטרד, כך שגם מבחינה זו הטכנולוגיה החדשנית משפרת את מצבם של המעשנים.

אופן הפעולה של הסיגריה האלקטרונית פשוט - מנגנון מיוחד מחמם את הנוזלים שמיועדים למטרה זו לטמפרטורה מדויקת (חשוב מאוד שמכשיר האידוי יהיה איכותי ומדויק ולא ישרוף את הנוזלים), והמעשן שואף את האדים וזוכה לחוויה זהה לזו שהקנתה לו הסיגריה מהדור הישן. בפרט כך הדבר כשמשתמשים במוצר המתקדם ביותר בתחום, סיגריה ג'ול (JUUL). סיגריה אלקטרונית זו, שכבשה יותר ממחצית משוק מכשירי האידוי בארה"ב ונוחלת הצלחה גם במדינות אחרות, פותחה במיוחד כדי לדמות את חוויית העישון של פעם באופן המדויק ביותר - והפתרון שנמצא, העשרת מלחי הניקוטין עם חומצה בנזואית, מספק תוצאה מרשימה מאוד.

באילו טעמים מוצעים נוזלי האידוי של הסיגריות האלקטרוניות?

מרכיב נוסף בחוויית העישון החדשנית והעשירה יותר מבעבר הודות להתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות הוא האפשרות לבחור את "טעם" העישון. פעולתה של הסיגריה האלקטרונית מבוססת כאמור על אידוי, ואת נוזלי האידוי ניתן לבחור מבין שפע עצום של אפשרויות. כך למשל עבור סיגריה ג'ול ישנם טעמי מנגו, פירות, קרם ברולה, מנטול, מנטה ושני סוגי טבק, ואילו עבור מכשירי אידוי אחרים תוכלו למצוא גם טעמים כגון אבטיח, שרבט לימון, גויאבה, ליצ'י, קולה שרי, מאפה אוכמניות, טארט תפוז, פודינג אורז, קפה ועוד.

שליטה על כמות הניקוטין

מרכיב מהותי נוסף שיש לנו עליו שליטה כשאנחנו משתמשים בסיגריה אלקטרונית ולא בסיגריה של פעם הוא כמות הניקוטין. כך למשל עבור סיגריה ג'ול ישנה בחירה בין 3% ניקוטין, 5% וגם 1.7% בלבד לטובת מי שמעדיף את חוויית העישון שלו עם כמה שפחות מהחומר הזה, וגם נוזלי אידוי אחרים מגיעים עם רמות שונות של ניקוטין ואפילו ללא ניקוטין בכלל.

עיצוב מוצר מנצח

הסיגריות האלקטרוניות נהנות מעוד יתרון על פני אלה ה"רגילות": הן מעוצבות כגאדג'ט חדיש, נוח מאוד להסתובב איתן בכיס (ובפרט ה-JUUL) ועצם שליפתן מושכת תשומת לב חיובית. גם ההתעסקות עם המכשיר המרשים מעוררת עניין ובוודאי שלא מייצרת אנטגוניזם כמו הסיגריות של פעם - כך שגם מבחינה זו לטכנולוגיות החדשות השפעה חיובית מאוד על תחום העישון.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...