מה אתם חושבים על רמת הניקיון בפתח תקווה?

18/12/2018
איכות חיים


אני יפית, תלמידת כיתה ו' בקורס "כתבים צעירים", התעניינתי במה שאנשים חושבים על רמת הניקיון בפתח תקווה. אז עשיתי סקר ברחוב ופגשתי אנשים בדעות שונות.

חלקם אמרו שהיו מרוצים מרמת הניקיון ברחובות. לדעתם הרחובות נקיים, ללא עלים יבשים שנפלו מהעצים או רהיטים וחפצים שאנשים השאירו ברחוב מרצונם. כמו כן, ציינו בפניי שהחצרות מסודרות לתפארת. בנוסף ניתן לציין, כי ישנם מספר רב של מכלי מחזור לבקבוקים וניירות. הדבר עוזר לשמור על הניקיון וגם על איכות הסביבה.

היו אנשים שהתלוננו על כך שלפעמים כן מוציאים את הקופסאות קרטון, בגדים ישנים ורהיטים לרחוב ומשאירים אותם במקומות שלא מיועדים לכך וגם ביום שלא מפנים את הזבל. כך הזבל מצטבר ולוקח זמן מה עד שמפנים אותו.

מסתבר שהבעיה העיקרית והמרכזית בנושא של הניקיון בפתח תקוה היא הגללים של הכלבים. יותר נכון לומר שהבעיה היא של הבעלים של הכלבים שלא מנקים אחריהם מחוסר אכפתיות. למרות שלטי האזהרה לקנס כספי גבוה בגני השעשועים ופארקים, ישנם שם המון גללים. המצב דומה גם ברחובות. הרבה ילדים התלוננו שברחוב ז'בוטינסקי ישנם הרבה גללים. כמו כן, ברחוב קדיש לוז בדרך לבית הספר ישנם מלא גללים של כלבים בכל מקום על המדרכה. הדבר יכול לגרום לילדים לרדת מהמדרכה לרחוב ולסכן אותם. כאשר אני, יפית, הולכת בבוקר לבית הספר ברחוב הצוערים לעתים קרובות אני מרגישה כמו בשדה מוקשים. צריך להיזהר טוב טוב לא לדרוך על הגללים, אחרת יהיה ממש לא נעים להיכנס לבית הספר ולהתחיל כך את היום.

אני מקווה שכתבה זו תקרא על ידי אנשי העירייה שלנו ויהיה שינוי. הייתי רוצה להציע שעיריית פתח תקוה תשלח פקחים לתת קנסות לבעלים של הכלבים שלא אספו את הגללים. לדעתי, העונשים יעזרו למנוע מהבעלים של הכלבים ללכלך את העיר שלנו ויגרמו לאנשים לשמור על רמת הניקיון גבוהה. כיף לחיות בעיר נקיה!!!

מאת: יפית, כיתה ו'1 מקבוצת "כתבים צעירים"

לעמוד הראשי של בלוג כתבים צעירים בקפלן - לחצו כאן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

יפית את קפלנית אמיתית! ישר כח!
בהצלחה במיזם!
אסתי פריתס - 18/12/2018
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...