מהם חמשת הדברים שיעזרו לכם לשמור על הטויוטה שלכם?

09/05/2018
חדשות


אנחנו נמצאים על הכביש מספר שעות ביום, מגיעים בקלות ממקום למקום, לפעמים עומדים בפקקים, אבל מה שבטוח – בצורה אחרת לא היינו מצליחים להסתדר. הרכב שלנו הוא אחד מהאביזרים הנחוצים ביותר בחיים המשפחתיים המודרניים, לכן אנחנו צריכים לדאוג לו בהתאם. לפעמים אנחנו מטפלים ברכב בסוכנות טויוטה רק כאשר מופיעה תקלה, אבל הדרך הנכונה היא לשמור על תחזוקתו לאורך זמן ולטפל בו באופן שוטף, וכך גם נמנע תקלות שנוצרות מחוסר טיפול. הטיפול ברכב שונה מיצרן ליצרן ובסוגי הרכב השונים, אנחנו נתמקד ברכבים המשפחתיים של טויוטה.

לטויוטה ישנם מגוון רכבים משפחתיים, שהמאפיינים הבולטים בהם הם נוחות, שימושיות ובטיחות. הדגמים הבולטים הם טויוטה קורולה, טויוטה אאוריס, טויוטה פריוס. מהם חמשת הדברים שצריך לתחזק באופן שוטף כדי לשמור על רכב הטויוטה המשפחתי שלנו?

1. בדיקת שמן-מים – אורך הבדיקה מאוד קצר, ואם לא יודעים לעשות זאת אפשר להיעזר במתדלק בתחנת הדלק. מומלץ להחזיק בתא המטען מיכל קטן של שמן, בקבוק של נוזל קירור וכמה בקבוקי מים, לכל צרה שתבוא. כדאי לבצע בדיקה זו מדי שבועיים.

2. בדיקת מים במצבר – בזמן שאנחנו בודקים את השמן והמים, מומלץ גם לעשות בדיקה של כמות המים במצבר. כדי לבדוק זאת צריך לפתוח את המצבר ולמדוד את כמות המים, ולהוסיף מים מזוקקים במידה והכמות קטנה מהנדרש. ברכבי טויוטה הבדיקה לוקחת מספר דקות ויכולה לדחות את החלפת המצבר עד תאריך היעד, ולא לפני. כדאי לבצע את הבדיקה פעם בחודש.

3. בדיקת לחץ אוויר בצמיגים – הצמיגים צריכים להיות בלחץ האוויר הנכון כל הזמן, כאשר לחץ האוויר אינו נכון בצמיגים נוצרים עומסים בחלקים שונים ברכב שיכולים לגרום למאמץ מיותר של המנוע ואף לסכנה במהלך הנסיעה. בדיקת ומילוי לחץ אוויר בצמיגים מתאפשר בכל תחנת דלק, והפעולה לוקחת דקות ספורות, לכן מומלץ לעשות אותה פעם בשבוע-שבועיים.

4. ניקיון הרכב – לא רק מבחינה אסתטית, ניקיון חיצוני של הרכב שומר גם על הפח והצבע של הרכב. שטיפה פעם בכמה שבועות גם תעזור למנוע פגיעות אלה וגם תזכו לרכב נקי ויוקרתי.

5. טיפולים תקופתיים במוסך – מומלץ מאוד לטפל ברכב באופן שוטף במוסך מורשה, כמו במרכז השירות בטויוטה חיפה, אם ההגעה לתאריך הטיפול המיועד (או בהגעה לקילומטראג' המיועד, הקודם מבניהם), אל תדחו אותו ולכו לטפל במכונית שלכם. מדובר בטיפול של כמה שעות שעשוי לחסוך הרבה כסף וזמן בעתיד.

אז אם תקפידו על חמשת הטיפולים הללו, אשר לא לוקחים זמן רב, הרכב שלכם ישמר לאורך זמן, נקי ורענן.

לסיכום, על מנת לשמור על תקינות הטויוטה שלכם לאורך זמן, חשוב שתטפלו בה כמו שצריך. רכב הוא כלי מורכב ומלא במערכות אשר נשחקות עם הזמן, ועל מנת להשיג את חיי הרכב הארוכים ביותר ואת התפקוד הטוב ביותר לאורך זמן, יש לתחזק את הרכב באופן שוטף. בנוסף, אין תחליף לטיפולים תקופתיים במוסך מורשה ומקצועי – הסכומים שתשלמו עבור הטיפולים הללו הם נמוכים ביותר ביחס למה שתיאלצו לשלם במידה ותתמהמהו עם הטיפולים והבדיקות התקופתיות, ותגיעו למוסך רק כשכבר קיימות בעיות המורגשות ברכב.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...