מהי בניה קלה ומהם היתרונות שלה?

25/06/2019
נדל"ן ותחבורה


מתכננים בניה בקרוב? רוצים לשפץ את הבית? כדאי שתכירו את שיטת הבניה החדשה!

מהי בניה קלה?

בניה קלה היא שיטת בניה חדשה, שבניגוד לשיטה הישנה, לא משתמשת בבלוקים, אלא בחומרי בניה מסוגים אחרים כדוגמת פלדה ופח. כמו כן, חומרי הבניה של הבניה הקלה מיוצרים במפעל ולא בתנאי שטח ועובדה זו מצטרפת ליתרונות הרבים הנוספים של שיטת בניה זו, עליהם נרחיב בהמשך.

פס ייצור

כאמור, העובדה שחומרי הבניה של שיטת הבניה הקלה מיוצרים בפס ייצור של מפעל, בניגוד לתנאי השטח של הבלוקים, מאפשרת עבודה רציפה ללא תלות בתנאים חיצוניים כדוגמת מזג האוויר. היות שכך, בשיטה זו קל הרבה יותר להיצמד ללוח הזמנים המתוכנן ולהימנע מעיכובים מיותרים.

היתרון הגדול של עמידה בלוח הזמנים הוא, שכך אתם יכולים לתכנן מה בדיוק אתם רוצים לעשות בתום השיפוץ או הבניה. לדוגמה, אם אתם מתכננים לשכור דירה חלופית בתקופה זו, תוכלו לדעת מה משך החוזה הדרוש לכם ולא לבזבז כסף על דמי שכירות נוספים. כמו כן, במידה ואתם מתכננים להשכיר את הנכס, תוכלו לתכנן את צעדיכם הכלכליים בהתאם לתקופה המתוכננת ולא לפספס זמן יקר של דמי שכירות נכנסים.

קלות הבניה

יתרון נוסף של בניה קלה הוא הגמישות הגדולה מבחינת אפשרויות הבניה. הכוונה היא לכך שהיות שנעשה שימוש בפלדה בשביל השלד, אין צורך בקירות תומכים במרכז הנכס וכך ניתן לעצב את חלקו הפנימי של הנכס כראות עיניכם. כמו כן, ניתן גם לערוך שינויים תוך כדי תנועה. אבל במידה והם נעשים צריך לקחת בחשבון, את זמן ביצוע השינויים עצמם ואת השינוי בלוח הזמנים הראשוני.

עלויות

אמנם החומרים המשמשים את הבניה הקלה הם יקרים יותר בהשוואה לבלוקים, אבל כאשר בוחנים את שאר הנתונים, כמו משאב הזמן ששווה כסף או הניצול המקסימלי של השטח הבנוי, הרי שבסופו של דבר – הבניה הקלה הופכת למשתלמת יותר גם במונחים של כסף וגם במובנים נוספים.

איכות

בכל פעם שחל שינוי, בכל תחום שהוא, אנו סקפטיים לגבי החידוש ואף נרתעים ממנו והדבר נכון גם לגבי שיטת בניה חדשה. היות שכך חשוב לציין, שחומרי הבניה של הבניה הקלה הינם חומרים חזקים, עמידים ואמינים, אשר יכולים לשרת אתכם לאורך שנים ארוכות. יתרה מזאת, ודאי תופתעו לגלות, שנמצא שהקירות המבודדים של הבניה הקלה אף איכותיים יותר מאלו מהבלוקים הישנים והמוכרים לכולנו.

אנשי המקצוע

כמו בכל תחום, גם בתחום של בניה קלה חשוב להיעזר באנשי מקצוע מומחים ובעלי ניסיון. לכן מומלץ לפנות לחברה מוכרת, כדוגמת א.ב.ד בניה קלה, לייעוץ מקצועי ובדיקה של כל האפשרויות העומדות בפניכם לקראת השיפוץ או הבניה שאתם מתכננים ולקבלת הפרטים המלאים לגבי לוח זמנים אפשרי, עלויות וכו'.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...