לרומנים אין בעיה עם "התקווה"

28/03/2018
חדשות


במסגרת ה"סמינוער" התארחו שתי משלחות מהערים "בקאו" ו"שימלאו" שברומניה בבתי תלמידי בתי הספר ברנר, עמל ב' וגולדה המשתתפים במיזם.

פעילות המיזם "תיכונים תאומים" של המחלקה לקשרי חוץ מתקיימת מזה שבע שנים. כחלק מהפעילות השוטפת בה בני נוער ישראלים מבקרים בארצות אחרות ובני נוער מחו"ל מתארחים בארץ, התקיים השבוע ה"סמינוער" בהובלתה של מרב מרגולין מהמחלקה לקשרי חוץ.

באדיבות עיריית פ"ת

זהו ביקור הגומלין לביקור אותו ערכו משלחות התלמידים בשנה שעברה. במהלך זמן שהותם בארץ סיירו חברי הסמינוער ברחבי הארץ, באתר יד ושם, הכותל וכנסיית הקבר בירושלים, בחיפה ונצרת בצפון, ובדרום במוזיאון "באר אברהם", ערד וים המלח.

יום שלם הוקדש לפתח תקוה, התלמידים ביקרו בקריית המוזיאונים ובחווה החקלאית ושמעו את עדותו של ניצול השואה מיכאל רון שסיפר על חייו ברומניה לפני ובמהלך השואה.

אחד מרגעי השיא של הביקור היה כאשר חברי המשלחת משימלאו - רומניה הפתיעו את חברי "הסמינוער" ובמהלך שיחת הסיכום ביד ושם שרו את שירת "התקווה" בעברית.

עיקר מטרתה של התוכנית הוא לאפשר הסברה ישראלית והכרות עם ישראל באופן לא פורמלי ובעיקר שונה מהיכרותם וידיעתם של בני הנוער מחו"ל דרך התקשורת, כאשר הקשר בין התלמידים שנמשך זו השנה השלישית תופס חלק נכבד וחשוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...