למרות החמאס - עו"ד אריה קפלן הגיע לפתח-תקוה

16/07/2014 | ניסים קלדרון
חדשות


הפעם בפינת הנוסטלגיה של פ"תנטו - מפגש מחזור מרגש תחת טילים.

האמת, כיליד פתח-תקוה נעלבתי שבפ"ת לא נשמעו צפירות אזעקה במשך ימי הלחימה הראשונים של מבצע "צוק איתן". עד שהסבירו לי שב G.P.S  הם כותבים "בטח-תקוה", ולכן הם לא משגרים את הטילים לעברנו. ובכן, כנראה שהם החלו ללמוד את שפתנו וערכו שינוי, ובפעם השלישית נשמעו הבוקר צופרי העיר מזהירים את התושבים מפני 4 טילים שיורטו ע"י השר עמיר פרץ ומערכת כיפת הברזל הרשומה על שמו. היכן תפסה אותי האזעקה?

פגישה מתוכננת לאחר 50 שנה בקפה "בלקרי" במתחם יכין, עם חבר ילדות - עו"ד אריה קפלן,  מבעלי אחד ממשרדי עריכת הדין הגדולים של ישראל. אריה קפלן תושב נווה עוז בעבר הוא בנו של דב קפלן ז"ל - ממייסדי הפועל פתח-תקוה, חבר הנהלת המועדון הכחול בתקופת האליפויות ומייסד "הקרן למען השוטר". אחיו גיורא שיחק כמגן ימני בהפועל פתח-תקוה ונבחרת ישראל, והאח הנוסף גדעון כמנהל וחבר הנהלה. גדלנו יחד בימים של מלחמות ישראל ובימי רוגע, היינו שותפים לחוויות ילדות "בשכונה" כפי שהיינו נוהגים לומר. במגרש החול ב"גן תשבי" שיחקנו כדורגל עמודים, עם יורם "ארבייטר" ארבל, אברמל'ה מכאלביץ', אמנון "כושי" זאבי, גיורא מגלי ודן "סוס" רודניצקי. שתינו גזוז בקיוסק של אוסטר, ראינו סרטים בקולנוע של "פסקל" ואת פת הלחם היינו "סוחבים" מהעגלה של "שייע עייצים".

משמאל: עו"ד אריה קפלן וניסים קלדרון

"כן, היו ימים" נזכר בגעגועים העו"ד המפורסם, שהקים משפחה לתפארת המנהלת כיום את המשרד הפורח בתל אביב. בפגישה המרגשת העלינו זיכרונות לעבר ימי התום שלא ישובו עוד. אל אותה שכונת פועלים שמיטב הנוער גדלו וחונכו בבית הספר העממי "נווה עוז", בניהולו של עודד ירקוני ז"ל והמחנכים רבקה שור, יוסף כהן, מרים אינגבר, חנה ורבר והמורה לזמרה יובל לוי. נזכרנו באותם ספורטאי על ומנהלים שהיו תושבי השכונה, כמו מרדכי מגלי ז"ל האתלט ומאמן הכושר של הפועל פתח-תקוה, שגידל את מיטב ספורטאי ואלופי ישראל כגון חנה "צדיק" שזיפי, אביבה בלס, דליה קליימן ואורי גלין. כמו כן הזכיר לי אריה את יו"ר ההתאחדות לכדורגל יצחק זאבי ז"ל, שבנו אבי היה מטיל כידון מצטיין. וכמובן את גרשון פוקס ז"ל – ממייסדי פלוגת הסדרן של הפועל פ"ת, ואביהם של כדורסלן העבר חנניה ז"ל, העיתונאית הידועה חווה ברק ושוקי.

תלמידי מחזור ד' בנווה עוז

או אז, ברגעי נוסטלגיה בלתי נשכחים נשמעה אזעקה, שהתקבלה ע"י יושבי בית הקפה בזלזול, ושלא שברה את שגרת החיים אותה מנסה ארגון טרור בעזה המקריב את תושביו בטיפשות עד האחרון שבהם, כדי להשיג איזה תמונה טיפשית של ניצחון. הסיסמה "כיפה ותהילים נגד טילים" הפכה "לכיפת ברזל" - אותה כיפה שלא חיבלה ואף איפשרה את המפגש המרתק עם עו"ד אריה קפלן לאחר 50 שנה.

פגישת מחזור

(התמונות באדיבות ניסים קלדרון)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...