למה כדאי לכם להכיר את החיסכון בקופת גמל?

22/03/2017
צרכנות

קופת גמל היא מכשיר חיסכון לטווח בינוני או ארוך. מלבד העובדה שקיימים מסלולים שונים של השקעות ואפשר לשלב בין מסלולים מעורבים, כדאי לכם להכיר את מאפייני המכשיר על מנת לחסוך דמי ניהול.

המדינה מעודדת את הציבור לחסוך כספים ומעמידה לרשותם מגוון רחב של מכשירי חיסכון אפקטיביים. עם זאת, דווקא את קופת הגמל לא כולם מכירים – וחבל.

השוואה בין קופות גמל וקרנות פנסיה לפי פרמטרים של דמי ניהול, השקעות ותשואות והטבות מס מטה את הכף בצורה משמעותית לטובת הראשונות, ולכן הגיע הזמן שגם אתם תדעו במה מדובר.

מגוון אפיקי השקעה וסוגים של קופות גמל

קודם כל, בקופות הגמל ניתן למצוא מגוון רחב של אפיקי השקעה. החוסכים משקיעים במכשיר השקעה מסוים והם קובעים את התמהיל ואת רמת הסיכון. רק בעת מימוש ההשקעה הם משלמים מס על הרווח, אך בחיסכון לטווח ארוך ניתן למשוך קצבה פטורה ממס הכנסה. קופת גמל היא מוצר פשוט לחיסכון, ניתן לראות את ההפקדות השוטפות ולעקוב אחר התשואות ואופן קבלת הכספים הוא כסכום חד פעמי.

שנית, יש סוגים שונים של קופות גמל ולכל קופה מאפיינים אחרים. קופת גמל לא משלמת לקצבה היא כזו שמנוהלת תחת חוקי קופות גמל ולכן יש עליה מגבלות באופן משיכת הכספים, אך קופת גמל משלמת לקצבה כוללת תכניות ביטוח מנהלים מסוג קצבה וקרן פנסיה. בקופת גמל משלמת לקצבה תוכלו למשוך את הכספים עד וביום הפרישה בהתאם לתקופות שבהן נחסכו (לפני או אחרי 2008).

כדאי לכם להכיר את החיסכון בקופת גמל כי בצורה כזו תוכלו למצוא את המסלול שתפור לצרכים שלכם. קופת גמל לתגמולים לעמיתים שכירים מתאימה להפקדה חד פעמית או חודשית מצד המעסיק והעובד, בעוד קופת גמל לתגמולים לעמיתים עצמאים מאפשרת לבצע הפקדות מצד העובד בלבד ועדיין ליהנות מהטבות מס אטרקטיביות. כמו כן, ישנן קופות גמל אישיות לפיצויים, קופה מרכזית לפיצויים השייכת למעסיק בלבד וקופת גמל לדמי מחלה. 

איך חוסכים את דמי הניהול

אפשרות נוספת היא להשקיע בקופות גמל בניהול אישי. אלו קופות שנקראות IRA ובהן החוסך מעביר את הוראות ההשקעה לגבי קניה ומכירה. ניהול קופות גמל אישיות אפשרי לכל החוסכים בלי הגבלה לגיל ולהיקף מסוים, וכדאי לכם להכיר אותו כדי בצורה כזו דמי הניהול שתשלמו יהפכו לדמי תפעול נמוכים במיוחד.

הדרך לחסוך בדרך הניהול עוברת לא רק בהיכרות עם מאפייני הקופות ומכשירי החיסכון, אלא גם ביכולת שלכם להתמקח. בניגוד לאפיקי חיסכון והשקעה אחרים, בקופות גמל תוכלו להפחית בצורה משמעותית את דמי הניהול באמצעות משא ומתן בלבד. קל להשוות בין קופות גמל כי אחוזי החשיפה לסיכון והרכב ההשקעות ברורים למדי. נצלו זאת ותוכלו לעבור לקופה רווחית במהירות. שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...