כשבכדור היה חור

25/01/2018 | ניסים קלדרון
חדשות


בשנות החמישים נערכו משחקי אליפות השכונות בכדורגל - משחקים שנערכו במגרשי יד לבנים ומגרש שפיגל, שהיה במקום בו נמצאת כיום עיריית פ"ת.

באליפות זכתה נבחרת שכונת הפועלים נווה עוז שבהרכבה כיכבו האחים ניסים ודוד קלדרון, השוער יורם ארבל, בנו של מאמן האתלטיקה והכושר של הפועל פ"ת גיורא מגלי, הטרקטוריסט שהקים את מגרשי האימון במגרש האורווה נועם הררי, עו"ד אריה קפלן - בנו של מנהל הפועל פ"ת דב קפלן ז"ל ואחיו של כדורגלן העבר גיורא קפלן, הכדורסלן מאיר גרוס המתגורר כיום באטלנטה וכוכב הנוער של הפועל פ"ת אברמל'ה מיכאלביץ'.

נבחרת נווה עוז של שנות החמישים - התמונה באדיבות כדורסלן העבר מאיר גרוס

(עומדים מימין: ניסים קלדרון, מיקי רודניק, דוד קלדרון ז"ל, גיורא מגלי, אברמל'ה מיכאלביץ,

כורעים ברך מימין: אמנון הירשפלד ז"ל. מאיר גרוס, נועם הררי, אריה קפלן, דני ברנד ז"ל, שוער: יורם "ארביטר" ארבל)

הנבחרת מנווה עוז ניצחה בגמר את נבחרת שפירא 4:1 מצמדי שערים שכבשו אברמל'ה מיכאלביץ' וניסים קלדרון. אצל היריבה כיכבו האחים זלצר, איתן בקר ואמיר פייס - כדורגלני העבר במכבי פ"ת. בסיום המשחק שנערך באווירה ספורטיבית העניק ראש העירייה פנחס רשיש תעודות הוקרה וגביעים לקבוצה המנצחת.

לכתבות נוסטלגיה נוספות של ניסים קלדרון

לכתבות נוספות בנושא 140 לפ"ת – לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

נוסטלגיה מרגשת. בשיאה.
איזה נוסטלגיה שאפו לכותב. השתתפתי באליפות השכונות עם נבחרת פג'ה, אך הקבוצה מנווה עוז הייתה גדולה על כול הקבוצות וזכו בצדק באליפות. מתגעגע לימים ששיחקנו במגרש שפיגל, המגרש שגדלו בו שחקני עבר מהגדולים שידעה המושבה פ"ת. ולך ניסים קלדרון היסטוריון הפועל הנכבד אני מעביר את געגועי לימים שישבנו יחד בטריבונה הקטנה וזכינו לראות את הקבוצה של המדינה זוכה שוב ושוב באליפויות.
מורדוך הגדול - 25/01/2018
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...