כמה תעלה התחנה המרכזית החדשה בפ"ת?

14/11/2017
חדשות


התחנה המרכזית הזמנית תחל בקרוב לפעול, ואז יחלו העבודות להיכנס להילוך גבוה. הרב גינת מונה לניהול פרויקט הדגל של העירייה, שעלותו עשויה להגיע ל-350 מיליון ש"ח.

יו"ר מבנים במינהל ההנדסה, הרב אליהו גינת, מונה על ידי ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן לרכז את הטיפול בבניית התחנה המרכזית החדשה בפתח תקווה, הנחשבת למיזם בסדר גודל מרשים ולחוד החנית של יעדי העירייה לשנים הקרובות.

תמונת הדמיה באדיבות החברה לפיתוח פתח תקווה

גורמים בעיריית פתח תקווה נמנעו מפרשנות פוליטית למינוי ומשמעותו לגבי הקשר המתהדק בין ש"ס העירונית לברוורמן. כזכור, עד לאחרונה כיהן גינת כיו"ר מקפ"ת, תפקיד אליו נכנס בשבוע שעבר ראש העיר בעצמו.

התחנה המרכזית החדשה הינה פרויקט הדגל של העיר בשנים הקרובות. הפרויקט הגרנדיוזי מתוכנן במטרה שיהווה מרכז תחבורתי המאגד לתוכו את קווי האוטובוס העירוניים והבין עירוניים ויכלול טרמינל מודרני אשר תוכנן תוך שימת דגש על התמצאות קלה בתחנה ושמירה על טווחי הליכה קצרים של הנוסעים העוברים מאמצעי תחבורה אחד למשנהו. בתחנה אף יעבור הקו האדום של הרכבת הקלה וכן חניון חנה וסע של כ-700 מקומות חניה.

בנוסף, התחנה תכלול גם שטחי מסחר בהיקף של כ-7,000 מ"ר ומגדל משרדים בן כ-12,000 מ"ר אשר יאוכלס בחלקו הגדול על ידי משרדי העיריה ויאפשר מתן שירות לתושב במתקן איכותי ובעל הנגישות הגבוה ביותר. סה"כ היקף הבניה המתוכנן הוא כ-56 אלף מ"ר. לקראת ההתכנסות לסיום התכנון וההערכות לעליה לקרקע, הצפי הוא כי העבודות להקמת התחנה יארכו כארבע שנים. ההיקף הכספי המיועד נע בין כרבע מיליארד שקלים ל-350 מיליון שקלים, אשר ימומנו דרך תקציבי עירייה ומשרדי ממשלה שונים וגיוס כספים במערכת הפיננסית.

במכתב ששיגר ראש העיר ברוורמן לגינת, כתב: "בימים אלו אנחנו שוקדים על הקמת תחנה מרכזית חדשה לעיר המתאימה למאה ה-21, אשר לאור חשיבותה והיקפה היא פרויקט דגל של העיר פתח תקווה. הנני לבקשך לרכז בידך את הטיפול בפרויקט התחנה מול כל הגורמים לקבלת כל האישורים ובכישרונך להביא את הנושא לידי גמר מהיר ומוצלח".

הרב אליהו גינת מסר: "אני מודה לראש העיר עו"ד איציק ברוורמן על האמון שנתן בי. בימים אלו אני לומד את הנושא כדי לקדם את הבנייה ולהביא לסיום הפרויקט הענק על הצד הטוב ביותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...