כל מה שרציתם לדעת על לוח פרספקס!

25/06/2019
עיצוב ויופי


מתלבטים בין זכוכית לפרספקס, אבל לא באמת יודעים מה זה פרספקס ומהן התכונות שלו? כאן תקבלו את כל התשובות לכל השאלות שלכם!

רקע

לוח פרספקס הוא לוח, המיוצר מחומר שנקרא גם זכוכית אקרילית. הזכוכית האקרילית, בשונה מהזכוכית הרגילה, היא סוג של פלסטיק שפותח בתחילת המאה הקודמת והיא מיוצרת על ידי זיקוק של נפט וכך היא גם מקבלת את תכונותיה הייחודיות, עליהן נרחיב בהמשך. חשוב לציין, שלמרות שהפרספקס הוא חומר שונה מהזכוכית, המראה שלו דומה ולכן הוא יכול לשמש לאותם צרכים כמו אלו שבהם משמשת הזכוכית.

שימושים נפוצים

ללוחות הפרספקס יש שימושים רבים, שרובם דומים מאוד לאלו של הזכוכית ולמעשה, הם משמשים אותנו באופן יום יומי ונפוץ הרבה יותר משוודאי חשבתם. לדוגמה, לוח פרספקס יכול לשמש כדלת שקופה של משרד או כציפוי לשולחן עבודה או שולחן קפה כדי לתת להם מראה יוקרתי יותר. למעשה, לוחות הפרספקס יכולים גם להוות קירות שקופים למשרדים, אולפני הקלטות ועוד.

שימושים בתעשייה

לצד השימושים של הפרספקס במגזר הפרטי, יש לו גם שימושים רבים וחשובים בתעשייה. אחת הדוגמאות לכך היא השימוש בו במטוסים אזרחיים ובתור הכיפה של מטוסי הקרב. כמו כן, בזכות תכונותיו הייחודיות, הוא משמש גם לקירות המקיפים את הזירה של הוקי קרח.

השוואה לזכוכית

כאמור, מבחינת המראה, לוח פרספקס ולוח זכוכית נראים זהים, אבל תכונותיהם שונות. אחת התכונות המבדילות בין שני החומרים הוא העמידות הגבוהה של הפרספקס בפני מכות ועומסים גדולים לעומת הזכוכית, שנשברת בקלות רבה יחסית. היות שכך, הפרספקס הוא הרבה יותר בטיחותי לשימוש הן בבית והן בתעשיה. בנוסף, הפרספקס הוא חומר גמיש יותר מהזכוכית ולכן הוא מאפשר מגוון רחב יותר של עיצובים ושימושים מאשר הזכוכית וזוהי סיבה נוספת לשימוש ההולך וגדל בו.

אפשרויות עיצוביות

מלבד הגמישות שלו, המאפשרת עיצובים שונים שלו, הפרספקס מגיע גם ברמות שקיפות שונות ובכך הוא מאפשר גמישות נוספת. לדוגמה, אם אתם מעוניינים בלוח פרספקס שישמש כדלת למשרד, ניתן להזמין אותו בחלקים חלביים ושקופים ובנוסף, ניתן להדפיס עליו את לוגו החברה, או כל דבר אחר שתבחרו להדפיס. הדבר נכון גם לגבי שימוש כציפוי לשולחן, שילוט משרדי וכך הלאה.

לסיכום

בזכות היותו עמיד וחזק, הפרספקס משמש אותנו בתחומים רבים של החיים ומאפשר לנו שימוש בטיחותי ועיצובי כאחד. יחד עם היותו עמיד וחזק, הוא גם גמיש ולכן מאפשר לנו ליהנות מעיצובים מיוחדים במינם ומהתאמה מושלמת לצרכים שלנו, הן מבחינת הצורה והן מבחינת רמת השקיפות שלו. למעשה, אם תחקרו ודאי תגלו, שלוחות רבים שחשבתם שהם לוחות זכוכית, הם בעצם לוח פרספקס ואז תופתעו לגלות עד כמה השימוש בו נפוץ ומקיף גם את הסביבה שלכם!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...