כל מה שחשוב לדעת על קורקינט חשמלי

27/12/2017
צרכנות


עולם התחבורה נמצא בעיצומה של תקופה מרתקת, כשיותר ויותר אנשים מפחיתים את השימוש במכוניות הלא יעילות והמזהמות לטובת התניידות בעזרת כלי רכב חשמליים אישיים ובהם קורקינט חשמלי.

מה קובע החוק לגבי קורקינטים חשמליים?

הקורקינטים החשמליים הפכו חוקיים בעקבות כניסתן לתוקף של תקנות עדכניות בספטמבר 2016. על-פי תקנות אלה כל אדם החל מגיל 16 רשאי לרכב על קורקינט בעל מנוע חשמלי, ללא צורך ברישיון, וזאת אם כלי הרכב עומד במספר תנאים: ראשית, הספק המנוע הוא עד 250 וואט. מגבלה שנייה היא שמהירותו המקסימלית של הקורקינט תהיה לא יותר מ-25 קמ"ש. בנוסף נדרשת מצערת יד אשר מפעילה את המנוע, וכן על המנוע לחדול מפעולתו כשהרוכב או הרוכבת לוחצים על הבלמים.

אבזור החובה של קורקינט חשמלי הינו פעמון או צופר, פנס קדמי ומחזירי אור, ומשקלו מוגבל ל-30 ק"ג. בעת הרכיבה חובה לחבוש קסדה ובשעות החשיכה יש ללבוש גם אפוד זוהר.

בדומה לאופניים חשמליים, גם עם הקורקינט החשמלי חל איסור חמור לרכב על המדרכות, וכדאי להקפיד על כך שכן המשטרה והרשויות המקומיות משקיעות משאבים רבים באכיפת כלל זה שנועד כמובן להגן על הולכי הרגל. הרכיבה מותרת בשבילי האופניים, ובמקומות שבהם אין שבילים ייעודיים שכאלה – יש לנוע על הכביש. כמו כן אסור להרכיב על קורקינט חשמלי אדם אחר, בכל גיל ובכל מצב.

דגש חשוב נוסף הוא שאין צורך ברישוי שנתי לקורקינט וגם אין חובת ביטוח. יחד עם זאת מומלץ להתנהל באחריות, לוודא לפני כל רכיבה שהכלי תקין לחלוטין, להקפיד על תחזוקה שוטפת בהתאם להנחיות היצרן, וכמובן להשתמש בכלי הרכב העוצמתי בזהירות ומתוך מודעות מלאה לסביבה בכל רגע נתון.

איך לבחור קורקינט חשמלי?

המגוון הרחב מאוד של קורקינטים חשמליים מאפשר לכל אחד ולכל אחת למצוא דגם בהתאם לצרכים הספציפיים שלהם ולהעדפותיהם. פרמטר מרכזי בבחירה הוא טווח הרכיבה המקסימלי, שעשוי להגיע גם ל-20-30 ק"מ, וגם למשקל הכלי ישנה חשיבות שכן תמיד ישנם מצבים שבהם אנחנו נושאים את הכלי (למשל בעלייה לרכבת אצל המשלבים את יתרונות התחבורה הציבורית כדי להגיע בשיא הנוחות לכל יעד שהוא, או כשהגענו ליעד ואנחנו רוצים לקחת את הקורקינט איתנו).

עוד כדאי לבדוק עד כמה קל לקפל את הקורקינט החשמלי, כדי שלא תצטרכו לבזבז על כך זמן יקר או להסתבך עם הפעולה שאמורה להיות אינטואיטיבית ואוטומטית. מרכיב נוסף שעליו אסור להתפשר הוא בלמים איכותיים, שכן מדובר כאמור בכלי רכב שמגיע למהירות של 25 קמ"ש, ואם אתם רוצים לוודא שכל נסיעה תהיה חוויה נעימה כדאי למצוא קורקינט חשמלי עם צמיגים רכים שמייצרים תחושת נסיעה חלקה ויציבה להפליא.

כמו בכל קנייה, גם למחיר יש כמובן חשיבות, אם כי כדאי לזכור שבכל מקרה אתם חוסכים המון כסף כשזונחים את המכונית או הקטנוע לטובת הקורקינט עם המנוע המתקדם – אין צורך ברישוי, אין צורך בביטוח, אין צורך בתדלוקים יקרים, אין הוצאות חנייה וגם התחזוקה השוטפת זולה יותר – כך שכדאי לתת משקל רב יותר לפרמטרים האחרים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...