כל המידע אודות מדפסת ברקוד

28/02/2018
מחשבים ואינטרנט


אם יש לכם חנות שמוכרת מוצרים כלשהם ולא משנה איזו חנות זאת, אתם חייבים שתהיה לכם מדפסת ברקוד. עד לפני כמה שנים, לפני שהומצאו הברקודים, הדרך היחידה להתנהל היתה להקליד במחשב או במחשבון את מחיר המוצר ולאחר מכן להגיש ללקוח את החשבון. זה היה מסורבל ואיטי מה שהיה גורם גם ללא מעט לקוחות לאבד את הסבלנות שלהם, בעיקר כשהיה מדובר על קנייה גדולה. התקדמות הטכנולוגיה הולידה את הברקוד שהופך את הכול למהיר יותר ויעיל יותר, מאפשר לעקוב אחר הנעשה בחנות ומאפשר לעסק לעבוד בצורה נכונה יותר.

מה זה ברקוד?

ברקוד היא טכנולוגיה שקיימת כבר כמה שנים, טכנולוגיה שמאפשרת לקטלג פריטים או מוצרים עם קודים של אותיות, מספרים או שילוב של השניים. את הברקוד מדפיסים על גביי מוצר או על ידי מדפסות מיוחדות ש"מקבלות" את המספרים והאותיות מתוכנת מחשב ומדפיסות על מדבקות אותן מצמידים למוצר. כך שכשמגיע לקוח לקופה כל מה שצריך הוא להעביר את המכשיר שמחובר למחשב כדי שיסרוק את הברקוד והמחשב יודע מיד על איזה פריט מדובר ומה העלות שלו ומכניס את הנתונים לחשבון. הכול הרבה יותר מהיר והרבה יותר פשוט, והסיכויים לטעויות קטנים הרבה יותר.

מהן מדפסות הברקוד?

מדפסת ברקוד הינה מכשיר אשר עובד על טכנולוגיה טרמית, ויש מדפסות תעשייתיות גדולות, מדפסות משרדיות וגם ניידות קטנות. עם המדפסות הללו ניתן להדפיס ברזולוציות שונות ועם פונטים שונים כמו גם לעשות הדפסות צבעוניות או גרפיות. המדפסות מתחברות למכשירים שונים אשר מהם הן מקבלות את הנתונים להדפסה, וניתן להדפיס באמצעותן על חומרים שונים. יש שני סוגים של טכנולוגיות בהן הן פועלות:

DT DIRECT THERMAL – מדפסות שנעזרות בניירות תרמיים מיוחדים שמשנים את הצבע שלהם בעת מגע עם חום והמדפסות הללו לא צריכות ראשי דיו

TT THERMAL TRANSFER – העברה טרמית אשר יעודה הוא הדפסה על גבי ניירות רציפים או גלגלים. המדפסות מצויידות בסרט דיו עם ראש הדפסה תרמי, ונקודות ההדפסה מתחממות ומוטבעות על התווית.

יתרונות

* נראות לעסק – עסקים שלא עובדים עם ברקודים  נראים מיושנים והיום בעידן המודרני אף עסק לא יכול להרשות לעצמו להיראות כך.

* לא צריך בית דפוס – יש בתי דפוס שיש להם מדפסות ברקוד ומי שאין לו מדפסת ורוצה לעשות שימוש בטכנולוגיה הזו יצטרך לגשת בכל פעם לבתי הדפוס הללו. עם מדפסת ברקוד הכל הרבה יותר פשוט ומהיר ובעל העסק יכול להתרכז בדברים החשובים

* יעילות ומהירות – כפי שציינו עסק שעובד עם ברקודים הוא עסק מהיר יותר ויעיל יותר והיום כולם מחפשים את המהירות ולהמשיך הלאה.

* סדר בעסק – כשמחברים את מערכת הברקודים למשרד האחורי של החנות, ניתן כל הזמן לדעת מה מצב המלאי והאם צריך לעשות הזמנות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...