כללי זהירות בכריתת עץ דקל

29/05/2019
סביבה וקיימות


עצי הדקל המרשימים הגדלים בחצרות הבתים ובמקומות ציבוריים רבים יוצרים נוף יפהפה. ברוב המקרים אין צורך כמעט לטפל בעץ זה והוא מתפתח יפה גם ללא השקיה ודישון.

כריתת עץ דקל

קיימים מקרים חריגים שבהם יש לבצע כריתת עץ דקל כלומר חיתוך החלק התחתון של גזע העץ הוצאתו ממקומו והפלת העץ כולו על הקרקע.

כריתת עץ דקל מתבצעת רק על ידי אנשי מקצוע מיומנים אשר עברו הכשרה לעניין זה ויש להם תעודה המעידה על כך. בנוסף לכך, לאור גובהו של עץ הדקל, יש לבצע עבודה זו בגובה רב וגם על כך חייב המומחה להציג תעודה המסמיכה אותו לבצע פעולה מסוג זה בזהירות ותוך תכנון מוקפד כדי שהעץ הנופל לא יפגע בהולכי רגל או נוסעים ברכב ברחוב זה.

פעולת כריתת עץ דקל נבדלת מפעולת גיזום עץ דקל אשר בה מורידים רק ענפים יבשים שעלולים להישבר, ענפים גדולים וארוכים שמפריעים בדרך ותמרים שגדלו בצמרת העץ והגיעו לשלב בו הם מתייבשים ונושרים ממרומי העץ מטה.

עץ דקל חולה

עצי דקל חולים לעיתים במחלה ששמה חרדקונית הדקל, עקב הפגיעה הקשה בעץ זה אין ברירה אלא לבצע כריתת עץ דקל כי אין כל אפשרות להבריא אותו ועדיף לכרות אותו כדי שלא ידביק את שאר עצי הדקל הממוקמים בסמוך אליו.

צוותי מומחים לכריתת עצי דקל

צוותים מיומנים בעלי אישור לפעול בגובה רב לצורך כריתת עצים, הם בעלי הידע והניסיון לעמוד בתוך סל המנוף ולטפל בצמרת העץ ולאחר מכן לנסר באמצעות מסור חשמלי ייעודי את גזע העץ, דבר שמוריד את העץ כולו על כל ענפיו.

אישור של משרד החקלאות

כשגובהו של עץ הדקל הוא כשני מטר והיקפו של העץ הוא למעלה מ 1.3 מטר בגובה של 10 ס"מ מהקרקע, נדרש לכך אישור מיוחד מראש מפקיד היערות המקומי של משרד החקלאות.

טיפ טופ גיזום וכריתת עצים

עבודות גיזום וכריתת עצים הם עבודות הדורשות אחריות רבה וצוות שחושב שני צעדים קדימה בטרם ביצוע פעולה שגויה שעלולה ליצור השלכות חמורות אם לא מתכננים אותה בקפידה. זו הסיבה שמומלץ לבחור את צוותי העבודה המיומנים טיפ טופ גיזום וכריתת עצים שהוכיחו את הניסיון רב השנים שלהם לאורך כל הדרך.

מומחי טיפ טופ גיזום וכריתת עצים בוחנים כל מקרה לגופו ועל פי הצורך מבצעים גיזום או כריתת עץ דקל.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...