כדורגלן העבר גדי צלניקר הלך לעולמו

01/03/2016 | ניסים קלדרון
חדשות

חלוץ העבר האגדי גדי צלניקר, ששיחק בהפועל פ"ת בשנים 1969-1975, הלך הבוקר לעולמו בגיל 72. יהי זכרו ברוך.

צר מאוד היה לי להודיע הבוקר לכל חבריי מילדות כי כדורגלן העבר גדי צלניקר הלך לעולמו, לאחר שאושפז בימים האחרונים בבי"ח תל השומר.

משמאל: רוטקוביץ', צלניקר, זלצר וקלדרון

את גדי הכרתי בגיל 16, אז היינו נפגשים החברה מפתח תקווה, עם החברים מרמת גן, מידי יום שישי ומוצאי שבת, בכיכר נח. ומשם יצאנו למסיבות בבתים פרטיים יחד עם בנות חברת "דינמיט". הקשר בינינו נמשך מאז אותם ימים עד ליום הארור, בו קיבלתי את בשורת האיוב מחבריו הנאמנים גדעון מרקוס וזאביק זלצר: "גדי צלניקר הלך הבוקר לעולמו".

זכורים לי רגעים מרגשים עם גדי, ימים בהם כיכב במדי קבוצת הכח ר"ג, ולאחר המשחק היה מגיע למסיבה, שם התחלתי לעשות לו שטיפת מח, בכל פעם שנפגשנו: "גדי תעבור אלינו, להפועל פ"ת. משם השמיים הם הגבול". כדי לשכנע אותו לעבור לפ"ת, ערכתי לו מסיבת גיוס בהפתעה, בחצר ביתי בנווה עוז. שם, כשהיין זרם כמים הבטיח לי גדי המופתע  שיבוא יום והוא יילבש את המדים של הפועל פ"ת. ואכן גדי, לאחר שעשה קריירה מפוארת בקבוצת הכח ונבחרת השיריון עם המנהל והמפקד שאול ביבר, מילא את הבטחתו, והיום המאושר הגיע יחד עם גדי להפועל פ"ת.

לפני כחודש ימים הגיע גדי כשתעודת "שחקן וותיק" צמוד לזאביק זלצר,שדאג לו כאבא לבן, למשחק האחרון בחייו שנערך באצטדיון "ראש הזהב". שם נפגש עם חבריו לקבוצה הפתח תקוואית ,ולצערי  זאת הייתה הפעם לפני האחרונה שנפגשנו עם חיוך על הפנים וסיפורי נוסטלגיה מרגשים.

ביום שישי האחרון עברתי ליד מיטתו של גדי, נשקתי אותו על פניו וידענו שזאת הפעם האחרונה שאנו נתראה, עד שניפגש בגן עדן. 

צלניקר רשם במדי הפועל פ"ת 181 הופעות, וכבש לזכותה 31 שערים בליגה ובגביע. על אף ששיחק וגם אימן בקבוצות נוספות הוא תמיד העיד כי הפועל פ"ת היא הקבוצה אליה ואל אוהדיה נקשר יותר מכל. עד כשבועיים לפני מותו הקפיד גדי להגיע למשחקי הקבוצה, מלווה ע"י זאב זלצר שייבדל לחיים ארוכים, ולא הפסיק לעודד.

צלניקר רשם אף שלוש הופעות במדי נבחרת ישראל, וכמו כן זכה באליפות כשחקן עם הכח ר"ג בשנת 1965. זכורות לטובה גם הופעותיו במדי נבחרת השיריון.

גדי צלניקר (מימין) במסיבת הגיוס

גדי צלניקר הותיר אחריו אישה, ילדים ונכדים.

הלוויה התקיימה היום בבית העלמין ירקון.

יהי זכרו ברוך!

ותיקי הפועל פ"ת מלווים למנוחת עולמים את חברם גדי צלניקר ז"ל

שאול ביבר, בן יהונתן, זלצר, מרקוס, צלניקר, מוצי ליאון, בן טובים, קלדרון, בן ברוך

במסיבה שערכה עיריית גבעת שמואל לכבוד יציאתו של צלניקר לגמלאות

צלניקר (ראשון מימין) בגמר גביע המדינה 1974 בבלומפילד, בו הפסידה הפועל פ"ת 1:0 להפועל חיפה

שתף ב-

תגובות

איזה בשורה קשה - צלניקר כדורגלן ובן אדם ענק. יהי זכרו ברוך.
מקווה שמה שנשאר מהפועל פ"ת, ידעו לכבד את זכרו, לא כמו שהתנהגו לשחקן העבר אמנון מזרחי ז"ל, שלא ידעו לכבד את זכרו, וביום שישי במשחק נגד אשדוד לא עמדו דקת דומיה לזכרו, לכן אלוהים שילם להם והם הפסידו. חבל שרק הצדיק האחד בדורנו ניסים קלדרון מכבד את העבר וכדורגלניו.
דוד יעקב - 01/03/2016
שתף ב שתף ב
צלניקר לא נשכח אותך
כדורגלן ענק וספורטאי למופת
אשר גולדברג - 01/03/2016
שתף ב שתף ב
דור הולך ונעלם.
גדי צלניקר ז"ל נצור בלב אוהדי הכדורגל בישראל לעולמי עד, ללא הבדל דת, גזע מין, וקבוצה אותה אוהדים.
נתן כהן - 02/03/2016
שתף ב שתף ב
גדי
גדי צלניקר שחקתי בנוער של הכח והוא היה בבוגרים תמיד נזכר בגדי אך תמיד שנפגשנו היה מזמין אותי בקרטיב בקיוסק שהיה בתוך המגרש בגלי גיל הברכה הייתה קיימת עברו שנים גדי צלניקר לא אשכח אותך .שלמה אורפלי.
שלמה אורפלי - 16/03/2020
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...