יריד יזמים צעירים בפ"ת

01/04/2018
חדשות

עופר הקניון הגדול בפתח תקוה ויזמים צעירים ישראל יקיימו יריד מכירות ייחודי למוצרים שפותחו על ידי בני נוער.

המוצרים שיוצגו הם פרי פיתוח של בני נוער השותפים לתוכנית "עושים עסקים" של ארגון "יזמים צעירים ישראל". ארגון יזמים צעירים פועל בישראל ובעולם, ומטרתו לעודד את בני הנוער לפתח חשיבה יזמית לפיתוח מוצר. הארגון עובד בבתי ספר ברחבי הארץ עם בני הנוער מכיתות ט'. במחוז מרכז פועלות 15 קבוצות, מהן 6 בפתח תקווה.

צילום: יח"צ

בתי הספר בפתח תקוה שמשתתפים בתוכנית שבה יציגו בני הנוער את המוצרים ביריד הם: פיינברג, בן צבי, אולפנת הדר גנים, רשיש, גולדה ובן גוריון.

בין המוצרים שיוצגו ביריד: מתקן למחזור כוסות חד פעמיות; מגש קטן לטעימת עוגה (לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה); כיסוי לרכב למנוע את לכלוך הרכב לאחר רחצה בחוף הים; מתקן העוזר לחולי פרקים לפתוח דלתות; פד המפחית את הקרינה מהפלאפון לגוף; ועוד מוצרים שפותחו על ידי בני הנוער - סה"כ 14 מוצרים יוצגו למכירה.

לדברי נעמי סימן טוב מנכ"ל עופר הקניון הגדול בפתח תקוה: "אנחנו מברכים את בני הנוער, היזמים הצעירים תושבי העיר פתח תקוה שיציגו את מוצריהם בקניון ביריד המכירות, ושמחים על כך שהקניון הגדול נבחר להצגת יריד המכירות הייחודי. בחירה זו מצביעה על כוחו של עופר הקניון הגדול בפתח תקוה כמקום המהווה גם חממה קהילתית לתושבי פתח תקוה והסביבה, בנוסף להיותו מרכז הקניות המועדף על תושבי פתח תקוה וגוש דן, המעניק חווית בילוי וקניה ברמה הגבוהה ביותר".

במסגרת פעילות יזמים צעירים עם בתי הספר עובד הארגון במשך שנה עם התלמידים על פיתוח מוצר. במהלך השנה מלמדים את התלמידים לנהוג כמו מקבילהם בעולם המבוגרים, ולבחור בעלי תפקידים בקבוצה: מנכ"ל, סמנכ"ל גזבר; אחראי שווק ומפתח מוצר. התלמידים עוברים במהלך השנה תהליכים הכוללים: עבודה שנתית על המוצר, השתלמויות בנושאי שווק, פיתוח המוצר, עיצוב יזמות, ופיתוח אב טיפוס למוצר. לבסוף, כל קבוצה מציגה את הפיתוח שלה לפני חבר יועצים ושופטים ומשפרים את המוצר על פי ההערות וחוות הדעת שקיבלו. השלב הבא הוא הכנה ליריד המכירות, ומכירה ביריד. בהמשך, בחודש מאי ישתתפו התלמידי בתחרות אזורית ליזמים צעירים שמונה מחוזות בארץ, וכל מחוז יקיים תחרות אזורית. בחודש יוני תתקיים תחרות ארצית והקבוצה הזוכה בה יוצאת לתחרות באירופה. במהלך השנה הבאה תתקיים גם תחרות עולמית.

בין נותני החסויות לתוכנית נמצאים כל המוסדות האקדמיים בארץ העוסקים בתחום מנהל עסקים, עיצוב, כלכלה וחברות עיסקיות. הסטודנטים מהמוסדות האקדמיים ממלאים את המטלות שלהם במסגרת התכנית ומנחים לאורך השנה את הקבוצות. כמו כן יש מנטורים מחברות עסקיות המלווים את הקבוצות בהתנדבות.

היריד יתקיים ביום ראשון 15.4 בשעות 16:00-20:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...