ירידה קלה במחירי הדירות בפתח תקווה

14/11/2017
חדשות


מסקירתו של יו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, שמאי המקרקעין אוהד דנוס, שפרסם ביום שני בבוקר את סקירת מחירי הדיור הרבעונית הקבועה אותה הוא מגבש על בסיס מודל העבודה של השמאי הממשלתי הראשי עולה שמחיר ממוצע של דירת 4 חדרים בפ"ת הוא 1.7 מיליון שקל, ירידה של 1% לעומת הרבעון הקודם ועלייה של 1% לעומת השנה שעברה.

הירידות הבולטות בשנה האחרונה נרשמו בהרצליה (10%-), בתל אביב (7%-) ובירושלים (5%-). מחיר ממוצע לדירת 4 חדרים בהרצליה עומד על 2.15 מיליון שקל, בתל־אביב על 2.95 מיליון שקל ובירושלים על 1.92 מיליון שקל.

ברבעון השלישי של שנת 2017 נצפתה ירידה בשיעור של 0.2% במחיר הממוצע של הדירות שנסקרו לעומת הרבעון שקדם לו.

אוהד דנוס, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: "הירידה הדרמטית בהיקף העסקאות מהרבעון המקביל אשתקד (בשיעור של 45%), מלמדת שלא מדובר בשוק נדל"ן המתפקד באופן נורמלי, כי אם בשוק המצוי בתקופת שפל שעיקרה נובע מציפייה לירידות מחירים."

לאחרונה התייחס השר משה כחלון לטיפול במשבר הדיור: "אנחנו עובדים כל הממשלה כדי להילחם ביוקר המחייה, לפתור את משבר הדיור ולהצמיח את המשק. קיבלנו משבר דיור גדול וקשה של 12 שנים. לקחתי על עצמי את המשימה הזאת והתחייבתי להביא תוצאות. אנחנו נתכנן, נשווק, נבנה ונבנה עד שמשבר הדיור ייפתר. אנחנו מכינים את מדינת ישראל לעשרים השנים הקרובות מבחינת תכנון, תשתיות ועתודות קרקע."

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...