יום בריאות לקהילת יוצאי אתיופיה

13/07/2017
חדשות


בתאריך 10/7/17 התקיים אירוע בריאות לקהילת יוצאי אתיופיה בפתח תקווה בבי"ס קרול במרכז העיר.

את היום ארגנה המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית יחד עם קבוצת מנהיגות של יוצאי הקהילה אותה מנחה ענת גולדל עו"ס קהילתית, רכזת תחום קהילת יוצאי אתיופיה וגדי עזריה עובד קהילת יוצאי אתיופיה באזור מרכז העיר מטעם המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית באגף לשירותים חברתיים.

צילום: עיריית פ"ת

כ- 200 הורים וילדים עברו בין מגוון רחב של תחנות הסברה והפעלה לכל המשפחה ונהנו מהרצאות בריאות בשפה האמהרית.

התחנות כללו בדיקות דם וסכרת, מדידת לחץ דם, גובה ומשקל, דוכני הסברה בנושאים של התמודדות עם אלכוהול וסמים, מחלות זיהומיות, מחלת סכרת, תזונה נכונה, בריאות השן, החווה החקלאית במסגרת תכנית "חזרה לשורשים" לבני הקהילה.

הילדים ובני הנוער הופעלו ע"י האגודה לבריאות הציבור ונאמני הבריאות מבי"ס שמעוני, ונהנו מהפעלות חווייתיות של חברת מדיקטופ, מהפעלת סימולאטור המדמה נהיגה תחת השפעת אלכוהול ומהרקדה מלהיבה מטעם אגף הנוער והצעירים.

לאירוע המוצלח היו שותפים רבים ביניהם: הפורום של משרד הבריאות, טנא בריאות והוועד למלחמה באיידס, הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, מרפאת השיניים העירונית של אגף הבריאות והשירותים החברתיים, קופת חולים כללית – מחוז דן, אגף הנוער והצעירים, האגודה לבריאות הציבור, תכנית עיר בריאה ואגף השכונות.

גיא עפארי מנהל אגף רווחה ובריאות עודד את קיום הפעילות, וחבר ההנהלה אשר שוקר ראש אגף רווחה ובריאות בירך על היוזמה והוסיף: "אירוע זה מהווה אירוע שיא לפעילויות רבות נוספות שמתקיימות לאורך כל השנה בנושא קידום הבריאות לכלל הקהילה ולקהילת יוצאי אתיופיה במרכז העיר בפרט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...