יוזמים עתיד

20/05/2014
חדשות

מפגש מרגש נוסף של קהילת היזמות החברתית התקיים אמש במתנ"ס לזרוס בפ"ת, בהשתתפות עשרות פעילים ויזמים חברתיים מכל הארץ.

כאמור, המפגש התקיים הפעם בחסות עיריית פ"ת, שאף בוחנת אפשרויות לשיתוף פעולה עם הקהילה. ראש העיר איציק ברוורמן, שכיבד את המשתתפים בנוכחותו, בירך על הפעילות וציין כי הוא רואה בנושא ההתנדבות חשיבות עליונה. בנוסף סיפר ברוורמן על בית המתנדבים בפ"ת, שכולל יותר מ-80 ארגוני התנדבות רשמיים.

ראש העיר פ"ת איציק ברוורמן מברך

חברי הנהגת הקהילה הציגו במפגש את פרויקט "יוזמים עתיד" שנולד לאחר שש שנות פעילות הקהילה. הפרויקט יאפשר ליזמים לתת ולקבל תמיכה, לחלום ולהגשים. במסגרת הפרויקט תתקיים סדנא שתכשיר ותגדל יזמים ותומכים.

בעידן שבו ה"טייקונים" גורמים בעיקר נזקים לחברה ולכלכלה, הולכת ומתרחבת אוכלוסיית היזמים החברתיים, שמעבר לפעילותם למען חברה טובה יותר, מוטלת עליהם האחריות לשקם את ההריסות שמותירים ועוד יותירו אחריהם אותם "טייקונים". משימה חשובה זו של שינוי הכלכלה למען חברה צודקת יותר תושג רק על ידי ניצול נכון של משאבי הניסיון והידע שנצברו, ושאמורים לעזור לתקן את הנזקים.

במסגרת המפגש הוצגו שלושה מיזמים חברתיים:

לגדול בריא – הקניית אורח חיים בריא לילדים בגיל הרך.

נוער ללא אלימות – פעילות למיגור האלימות מתוך הנוער עצמו.

עמותת דרור – תמיכה ביוצאים בשאלה.

לאחר הצגת המיזמים נערך סיעור מוחות בקבוצות במטרה לסייע לאותם מיזמים.

יוזמים עתיד

לקראת סיום המפגש  שמעו המשתתפים את הרצאתו של איתי אלון על הקשר שבין פחד מכשלון להגשמת חלום. דרך סיפור חייו הדגים איתי כיצד ניתן להפוך פנטזיה למציאות.

האירוע היווה הזדמנות מצויינת למשתתפים לשמוע ולהשמיע, וכן ליצור קשרים שיוכלו לקדם את היוזמות שלהם. נקווה כי פ"ת תמשיך להיות קרקע פוריה בכל הקשור ליזמות חברתית.

לדף הפייסבוק של קהילת היזמות החברתית

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...