טיפים למטייל ביפן

18/11/2018
תיירות ונופש


טיול ביפן דורש השקעה מאסיבית של זמן, אנרגיות וסבלנות אבל התמורה שווה כל רגע. אז איך מתכוננים לקראת ביקור בארץ השמש העולה ומה אפשר לעשות כדי להגיע למקומות האקזוטיים ביותר? הנה 5 טיפים מעשיים.

יפן פותחת את שעריה בפני העולם ומציעה מגוון עצום של מסלולים וטיולים. מנגד, קשה להתנהל בה כי רוב המקומיים אינם דוברי אנגלית ולכן יש לפחות 5 טיפים שכדאי לאמץ לקראת ביקור בארץ השמש העולה:

1. התייעצו עם חברים

ביקור ראשון ביפן מחייב אתכם לקבל המלצות מחברים, קרובים ובני משפחה. המלצה אובייקטיבית מצד אנשים שאתם סומכים עליהם תעזור לכם לסנן בין כל האפשרויות ולקבוע סדר עדיפויות. כמו כן, ההמלצה חשובה כי אין תחליף לניסיון אישי.

2. קחו בחשבון טיול מאורגן

יפן היא אחת המדינות שבהן מתגלים כל היתרונות של טיול מאורגן. בעזרת טיול מאורגן ביפן אפשר לקבל את החוויה הטוטאלית ולשלב ערים גדולות כמו טוקיו, יוקוהומה ואוסקה עם מקומות אקזוטיים שאותם אף אחד לא מכיר למעט מדריכי טיולים מנוסים. יתרה על כך, הטיול המאורגן יחסוך לכם כסף ויספק הצצה מרתקת לכל הצדדים השונים של יפן. אחרי הטיול הזה כבר תדעו הרבה יותר על המדינה ובפעם הבאה תוכלו אולי להגיע אליה לבד.

3. בדקו את תנאי מזג האוויר

מבחינה פרקטית, כל ההכנות שלכם לקראת הטיול ביפן עלולות לרדת לטמיון אם לא תבדקו את תנאי מזג האוויר לפי אזורים. באופן עקרוני, יפן נמצאת באזור אקלים ממוזג ויש בה ארבע עונות מובחנות. הבעיה היחידה היא שהטופוגרפיה הייחודית יוצרת הבדלים בין 6 אזורי אקלים, וזה עוד לפני שדיברנו על הטייפונים. בכל מקרה, בדיקה קצרה באמצעות האינטרנט על תנאי מזג האוויר הצפויים בכל אזור שבו אתם עומדים לבקר תסגור לכם את הפינה.

4. התכוננו מבחינה תרבותית

אחד הקשיים שילוו אתכם לאחר הנחיתה ביפן הוא השוני התרבותי. יפן הפוכה לגמרי מכל מה שאנחנו מכירים מהתרבות המערבית, וזה עלול לגרור תסכול ועוגמת נפש – בעיקר אם השקעתם כל כך הרבה זמן וכסף בהכנות. מצד שני, זו הרי הסיבה שמלכתחילה בחרתם להגיע ליפן ולכן אין סיבה להיבהל. כל מה שצריך לעשות הוא להתכונן לתרבות החדשה ולשמור על ראש פתוח לחוויות חדשות.

5. הקצו מראש את מסגרת התקציב

קל מאוד ללכת לאיבוד ביפן, תרתי משמע, בעיקר אם לא נערכים מראש מבחינת מסגרת התקציב. יפן היא מדינה יחסית קטנה עם היסטוריה גדולה ואין סיכוי להספיק את הכל בביקור הראשון או אפילו העשירי. לפיכך, הפתרון עבור המטייל החובב היא להקצות סכום מסוים בתוך מסגרת התקציב. כך תדעו מתי הטיול מגיע לסיומו על מה לוותר. בנוסף, הבונוס הוא שהתקציב ישמש אתכם כמצפן להחלטה מה להוריד מסדר העדיפויות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...