טיפולי פנים - למי הם מתאימים?

22/01/2019
בריאות ובטיחות


אנשים רבים אינם מודעים לכך, שגם הם יכולים ואף צריכים להתפנק בעזרת טיפולי פנים. כאן נסביר למי הם מיועדים ולמי יש בכך צורך ממשי.

קצת על טיפולי פנים

מטרתם של טיפולי הפנים היא להעניק לעור הפנים את מה שהוא זקוק לו ועל ידי כך להעניק לו מראה צעיר ונקי יותר. הטיפולים המקצועיים, הניתנים על ידי קוסמטיקאיות מוסמכות ומקצועיות, נעשים באמצעות מכשירים ותכשירים שונים, שהוכחו כיעילים למצבי וסוגי העור השונים.

מאור פנים

הסיבה העיקרית לכך שטיפולי פנים מבוקשים כל כך, בהשוואה לטיפולים קוסמטיים אחרים היא, שהפנים הם החלק היחיד בגופנו שחשוף לאורך כל השנה ולעולם אינו מתכסה. לעובדה זו יש שתי משמעויות. האחת, כולם רואים את פנינו. השנייה, עור הפנים חשוף לנזקים חיצוניים כדוגמת השמש ויובש באוויר. היות שכולנו רוצים להיראות טוב, חשוב לשמור על עור הפנים באופן שוטף והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות טיפולי פנים מותאמים באופן אישי.

הרוב המכריע

הרוב המכריע של מקבלי טיפולי הפנים הוא נשים. יתכן שהסיבה לכך היא המודעות הרבה שיש לנשים לחשיבות של המראה החיצוני ויתכן שהסיבה היא סדר עדיפויות שונה מזה של הגברים. כך או כך, נשים נוטות להשקיע בעצמן ובמראה החיצוני שלהן, בין היתר על ידי טיפול שוטף בעור הפנים שלהן.

ומה לגבי הגברים?

אמנם גברים רבים אינם משקיעים בעור הפנים שלהם, אבל זה לא אומר שהם לא צריכים! למעשה, השימוש היום יומי בתכשירי גילוח שונים עלול לגרום לנזק נוסף לעור הפנים הגברי וכך נוצר מצב, שבו גברים רבים עלולים לסבול מעור פנים יבש או שמנוני יותר מאשר נשים, בהתאם לסוג העור ואופן הטיפול בו.

טיפולי פנים לנערות ונערים

יש שחושבים, שטיפולי פנים נועדו אך ורק למבוגרים. האמת היא, שנערים ונערות רבים יכולים להפיק מהם תועלת רבה לא פחות מהמבוגרים! בדרך כלל, טיפולי פנים בגיל הנעורים באים לתת מענה לבעיות העור הנפוצות בגילאים אלו כשבראשן האקנה – פצעי הבגרות המופיעים על עור הפנים וגורמים לסבל רב דווקא בגיל שבו המראה החיצוני והקבלה החברתית חשובים כל כך.

השפעות העבר ומבט אל העתיד

כאמור, טיפולי פנים נועדו לשפר משמעותית את מראה עור הפנים ובין היתר, למזער עד כמה שניתן נזקים מהעבר כדוגמת פיגמנטציה, צלקות מאקנה ועוד. סיבה נוספת לקבלת טיפול פנים היא מתוך הסתכלות אל העתיד. טיפול כזה, המוכר בעיקר בשם אנטי אייג'ינג, נועד למנוע בעיקר הופעה של קמטים ומזעור הקיימים.

בחירת הקוסמטיקאית

הדבר החשוב ביותר בבחירת קוסמטיקאית לטיפולי פנים הוא המקצועיות שלה. כלומר, חשוב שהיא תדע להתאים את סוג הטיפול, המכשירים והתכשירים הנחוצים לטיפול המבוקש ובהתאם לסוג העור של המטופל. אם כן, מומלץ לבדוק מהי ההסמכה שלה ומהו הניסיון שלה בתחום.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...