חיפוי קירות פנים הבית באבן טבעית

12/02/2017
איכות חיים


במאמר זה נסקור את המורכבות של חיפוי קירות פנים הבית באבן טבעית וניתן מידע חשוב לגבי הדרך הנכונה לבצע חיפוי שכזה.

ברחבי ארצנו  ניתן לראות בכל שנה, יותר מבנים ויותר בתים חדשים ובהם בוצע  חיפוי של קירות פנים הבית באבן טבעית או בשיש  איכותי. דבר זה נכון גם לגבי בתי מבוגרים וגם לגבי מבני ציבור, גם לגבי מבנים חדשים וגם לגבי מבנים שעוברים שיפוץ רציני. חיפוי באבן משיג כמה וכמה מטרות והוא יכול להתאים גם לקירות חיצוניים וגם לסביבה פנימית.

חיפוי פנים אך גם חיפויי חוץ

בעבר, חיפויי אבן לקירות היו מקובלים בראש ובראשונה לצד החיצוני של הקיר. עם הזמן, נוכח הציבור לדעת שיש משמעות רבה גם לצורך חיפוי קירות פנים וגם לחיפויים מיוחדים לרצפות. כיום, ניתן למצוא חיפוי במרצפות אבן ממגוון סוגים וכך גם חיפויים מיוחדים לקירות חיצוניים וכמובן כאלה שפונים לסביבה הפנימית של המבנה.

חיפוי אלגנטי ומיוחד

החיפויים הם בעלי משמעות ויזואלית ניכרת והם בהחלט יוצרים סביבה מיוחדת ונאה יותר. עם זאת, לחיפויים השונים יש גם אפקט ברור של הגנה על הקירות ועל המבנה. חיפויים איכותיים מגנים על המבנה, על העמודים, על הרצפה, מפני תהליכים של בלאי והתפוררות. כאשר מתחזקים אותם כהלכה, החיפויים בהחלט מחזירים את ההשקעה.

חיפויים מאבן, אם כן, משלבים יתרונות חשובים מאוד גם מבחינה אופי, יופי ואלגנטיות וגם מבחינת עמידות ומראה חדש.

מגוון אפשרויות לבחירה

דבר נוסף שחשוב להבין אודות חיפויי אבן איכותיים הוא שניתן להשיג אותם במגוון רחב של צורות, צבעים, חיתוכים. המגוון של האפשרויות הללו חשוב מכמה סיבות. ראשית, ניתן בתוך כך לשפר את העיצוב גם כאשר ישנו תקציב נתון, שלא ניתן לחרוג ממנו. שנית, ניתן בצורה כזאת ליצור מראה ועיצוב בלי להתפשר. כל אחד יכול לבחור את המראה שהוא רוצה, כזה המבוסס על צבעים שונים, רמות חספוס שונות, טקסטורה שונה. בנוסף, האפשרויות השונות של חיפויים מאפשרות ליצור גם שילובים שונים, במידה וצעד זה נראה מתאים.

לסיכום, חיפויי קירות עשויים אבן מסוגים שונים הפכו ובצדק לנפוצים ומבוקשים הן על ידי הציבור הרחב והן על ידי אנשי מקצוע (מעצבים, אדריכלים). באמצעות שימוש נכון ובחירה מושכלת ניתן לשפר את עיצובי הפנים והחוץ ולהביא למהפך של ממש בסביבת המגורים, במבנים מסחריים ולמעשה, כמעט בכל המבנים הקיימים. חברת אבן בראשית מתמחה בביצוע חיפוי חוץ באבן טבעית, וחיפויי פנים בבתים ובדירות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...