חולמים לעבוד בקיץ? חשוב שתדעו את זכויות העובדים הצעירים

26/05/2020
חוק ומשפט


עמידה על זכויות העובדים שהם בני נוער חשובה במיוחד בימי החופש הגדולה

בין אם אתם תלמידי תיכון ובין אם הילדים שלכם הם בגילאי העשרה, החופש הגדול הוא תקופה שאתם בוודאי מצפים לה במיוחד. גם אחרי תקופת הקורונה שהשאירה את כולם בבית למשך חודשיים, יש לחופש הגדול תחושה מיוחדת משלו ורבים מבני הנוער מנצלים את ההפסקה מהלימודים – כדי לעבוד במקומות שונים ולהרוויח כסף. האתגר הגדול מתחיל כאשר זכויות העובדים הצעירים הללו נפגעות לפעמים, זאת בין היתר בגלל שרבים מהם אינם מודעים כלל לתנאי העבודה הבסיסיים המגיעים להם לפי החוק.

למי מותר לעבוד בחופש הגדול?

החוק הייעודי המגדיר את תנאי העבודה של בני הנוער, קובע כי מותר להעסיק ילדים מגיל 15 בכל ימות השנה, אך יוצאות דופן הן החופשות מהלימודים שבהן מותר גם לבני 14 ומעלה לעבוד. מדובר באלפים של צעירים שיוצאים לעבודות זמניות ונחשבים ל"כוח עבודה זול" בעיני מעסיקיהם. אם גם בימות השנה הרגילים ניתן לראות מנהלים שמנצלים עובדים צעירים לרעה בכל מיני מובנים, לרבות תשלום מופחת, אי מתן פיצויי פיטורים כשהם בוחרים להתפטר, או העסקה מעבר לשעות המותרות בחוק – הרי שבחופשת הקיץ החוקים נרמסים לגמרי. ישנם המונים של תלמידים צעירים שעובדים, באופן זמני, במגוון עבודות בחופש הגדול – ואינם מקבלים את התמורה המלאה לעבודתם.

מהם עיקרי זכויות העובדים הצעירים בישראל?

החוק מתייחס למדרגות-גיל בכל הקשור לעבודה של בני נוער, כאשר ישנה הפרדה בין בני ה 15-16 לבין בני 16 עד 18. השוני הוא באישורים הנדרשים לצורך קבלה לעבודה, לרבות אישורים מן המסגרת הלימודית שאליה משתייך העובד ועוד. על המנהל לקחת בחשבון את גילו המדויק של הצעיר שאותו הוא מקבל לעבודה, תוך התייחסות מלאה לדרישות החוק בהקשר זה. לבני הנוער ישנה זכות לקבל שכר מינימום בהתאם לגילם, כאשר שכר זה עולה בכל שנה ועד לגיל 18. יוצאי דופן הם המקרים שבהם צעירים ואפילו ילדים ממש, משתתפים בצילומים או הופעות – ואז יכול להינתן אישור מיוחד התלוי, בין היתר, גם בהסכמת ההורים.  תנאי החוק להעסקת בני נוער, נוגעים גם בהיקף שעות העבודה, כאשר אין לעבור את המכסה המותרת.

מה ניתן לעשות כשהמנהל מנצל את העובדים?

כדאי לעורר מודעות גבוהה לנושא הזכויות בעבודה בקרב צעירים, הן בכדי שיוכלו להגן על עצמם בזמן אמת – למשל, במידה שיידרשו להישאר עוד ועוד שעות בעבודה – והן בכדי שיידעו כיצד לבקש עזרה אם יזדקקו לה. כאשר מתגלה ניצול של עובדים צעירים, חשוב  לדווח על כך, על מנת לאפשר לעובד לקבל את מלוא זכויותיו ואת שכרו המלא כפי שהוא אמור לקבל. במקביל, מנהל שהתברר כי השתמש בכוח העבודה הזה לרעה ולא מילא אחר תנאי החוק – צפוי לענישה, משמע קנס שגובהו יכול להגיע לאלפי שקלים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...