חגיגת יזמות עולמית עם תלמידי פתח תקווה

19/11/2018
חדשות


בית ספר "קפלן" הוא אחד מבתי הספר המשתתפים בשבוע היזמות העולמי שהתקיים בשבוע שעבר.

אנחנו ילדי הקורס "כתבים צעירים" רצינו לספר לכם מה כל אחד מאתנו אהב בשבוע היזמות שזה עתה הסתיים.

רפאל רצה לספר על אייל בר דוד היזם, שבא להרצות לנו על האתר שהוא יצר מתוך צורך ללמד ילדים אנגלית ומתמטיקה בדרך קצת שונה ומהנה יותר (דרך משחקי מחשב).

סהר, סופיה ושירה רצו לשתף על סיגלית דיל הסופרת שבאה לבקר בבית סיפרנו. בהתחלה חשבנו שהולכת להיות הרצאה ארוכה ומשעממת, אבל מהר מאוד היא משכה אותנו לספריה ונהנינו מאוד, ממש הרגשנו במהלך הסיפור שאנו רואים סרט בקולנוע. סיגלית סיפרה לנו מכל ספר שלה פרק ועצרה בדיוק בשיא המתח...

סיגלית היא סופרת של ספרי מתח ואימה, ולדעתנו, זה הז'אנר הכי אהוב על בני הנוער. כמובן, שחלקינו מכירים אותה ושאלנו אותה המון שאלות על ספריה המוכרים לנו, אחת השאלות הייתה "מדוע היא התחילה לכתוב?" סיגלית סיפרה לנו שהיא הייתה מורה מחליפה, היה לה קשה לעניין ילדים בשיעורים, אז היא התחילה להמציא להם סיפורים ומרוב שהילדים אהבו את הסיפורים, החליטה סיגלית לנסות להוציא אותם לאור. היא הצליחה לעניין אותנו ובקרוב אנחנו נקנה את הספרים שלה.

אביב רצתה לכתוב על פעילות "חשיבה יצירתית" שהתקיימה בשכבת ו' ובה הכנו תיקים מחולצות ישנות. בפעילות זו שיתפנו פעולה ועזרנו אחד לשני. מאוד אהבנו את המחשבה שאנחנו עוזרים לסביבה בכך שממחזרים. במקום לזרוק את החולצות לפח, הכנו מהם משהו חדש, יפה וצבעוני.

אני, יפית, שמחתי להוסיף על "חוצות היוצר" ו"כוכב נולד". "כוכב נולד" הוא זמן שניתן לכל ילד להיות על הבמה כדי להראות את כישרונו (כמו ריקוד, שירה, סטנדאפ וכדומה). "חוצות היוצר" זה מין שוק שבכל דוכן ילד אחר מציג את כישרונו (תסרוקות, עיצוב בפלסטלינה, ציור, לגו וכו'). נהנינו לראות את כל חברינו מביאים את כישרונם ומראים לנו במה הם משקיעים וממה הם נהנים בזמנם הפנוי.

פרויקט "יוצרים שינוי" היה גם הוא בשבוע היזמות - כל הכיתות התחילו לעבוד עליו. זאת תוכנית בת ארבעה שלבים בה משתפים את המיזם שלכם לכל העולם. השלב הראשון הוא להרגיש: בשלב זה חשבנו על בעיות שמפריעות לנו. השלב השני הוא לדמיין: בשלב זה מדמיינים את הפתרון האפשרי לבעיה. השלב השלישי והאהוב עלינו הוא לעשות: בשלב זה בונים או מרכיבים את ההמצאה או המיזם שנוצר בעקבות התהליך. השלב הרביעי הוא לשתף: מצלמים ומפרסמים את הרעיון לכל העולם. בעיקר אהבנו לעבוד כצוות, לחשוב כאחד, לשתף פעולה אחד עם השני ולהתנסות ביחד.

לסיכום, ניתן לומר כי שבוע היזמות הוא השבוע המועדף על תלמידי "קפלן".

מאת: יפית מקבוצת "כתבים צעירים" בשם כל חברי הקבוצה

לעמוד הראשי של בלוג כתבים צעירים בקפלן - לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

כתבה מאוד מושקעת!
אהבתי מאוד את הכתבה שלך, השקעת מאוד! כל פרט במקום ממש מושלם.
יאיר - 26/11/2018
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...