חגיגות 70 שנה למדינה נפתחו באופן סימלי באם המושבות

14/12/2017
חדשות


למעלה מ- 6,000 תושבים השתתפו בפארק החינוך של משרד החינוך בשיתוף עיריית פתח תקוה, בהובלת אגף חברה, נוער וצעירים.

האירוע שהתקיים היום באוהל בגודל 400 מטר שהוקם בכיכר המייסדים כלל מיזם אינטראקטיבי, מלמד ויצירתי לכבוד חגיגות 70 שנה לישראל. רחבת כיכר המייסדים הפכה למנהרת זמן מושקעת ומטריפה שמטרת המשתתפים היא לתקן את הזמן שנעצר על מנת להתקדם אל ההווה.

שלומית מעצבה יוצרת התערוכה סיפרה: "מה שחשוב זה לספר לדור העתיד של מדינת ישראל את הסיפור של מה היה פה פעם, בדרך רלוונטית שיתחברו אליה. יצרנו תערוכה אינטראקטיבית מצחיקה ומעניינת שמשלבת שחקנים ומפעילים שמלהיבים את המשתתפים, ההורים הילדים והנוער שמגיעים לקחת חלק, ללמוד ולשחק. המטרה המרכזית בתערוכה היא שדור העתיד יתחבר לאינפורמציה המועברת ויתעניין בהיסטוריה של המדינה ולכן יצרנו מעין משחק מההיסטוריה".

המשתתפים נכנסו למתחם המחולק לאזורים לפי עשורים. ובכל עשור התקיימה הפעלה ייחודית ומעניינת. על המשתתפים לעבור את כל תחנות המסע בזמן. המסע מתחיל בהקמת המדינה בו נהנים המשתתפים משיחה ועמדת צילום עם דמות המגלמת בן גוריון ואף חתימה על מגילת העצמאות ועד לתחנה הסופית שבה מתקבל מבט אל העתיד ואפשרות למשלוח אגרת ברכה אלקטרונית.

המעבר בין העשור הקנה למשתתפים חוויה מהנה ומלמדת בנושאים כמו זוכי פרס נובל והמצאות ישראליות שזכו להכרה בינלאומית, וכמובן היסטוריה מדינית מהקמת המדינה ועד היום.

התערוכה הציגה חוויה חינוכית והפעלות לכבוד חג החנוכה כמו תחנות סביבונים וג'ימבורי לקטנטנים. בסיום המסע במנהרת הזמן הגיעו המשתתפים לרחבת הבמה שם נהנו ממופע של להקת "טררם", מופע של להקות נוער ובסיום הגיע האמן אדיר גץ להופעה מחשמלת..

ראש העיר איציק ברוורמן ביקר במהלך היום במייצג וסייר בכל התחנות ציין את החשיבות של המייצג במיוחד עבור הדור הצעיר שנחשף להיסטוריה בדרך של חוויה חינוכית.

בטקס הדלקת נר חנוכה שהנחה ראובן טגניה נציג מועצת הנוער העירונית, השתתפו ראש העיר איציק ברוורמן, סגנית ראש העיר אורנה דוידאי ראש אגף הנוער, מנהל אגף חברה ונוער גיא אליהו, חנה שוורץ מנהלת מחוז תל אביב מנהל חברה ונוער במשרד החינוך ואתי רביאן מפקח רשותית מינהל חברה ונוער.

נציג יוצאי המחתרות יאיר אסיסקוביץ ונציג פרלמנט הילדים העירוני מיכאל שרטר הדליקו יחדיו את נר החנוכה וסימלו יחד את תקומת המדינה עד היום והחיבור הבין דורי לברכות החג של ישי שטיין ממועצת הנוער.

(צילום: עיריית פ"ת)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...