הנוער לשלטון

30/01/2017
חדשות

אתמול התקיים יום חילופי שלטון בין מועצת הנוער לבכירי העירייה, מסורת שחודשה על ידי מנהל אגף חברה ונוער גיא אליהו.

מטרת היום היא לאפשר לחברי מועצת הנוער המייצגים את כלל בני הנוער בעיר, לחוות מעט מן העשייה העירונית להכיר את קובעי המדיניות ברשות, להבין כיצד מתנהלת הרשות המקומית, מהם סדרי העדיפויות של הרשות, להכיר את תהליך קבלת ההחלטות וכן לנסות להעלות רעיונות ופרויקטים משותפים באמצעות דיאלוג משותף. במקביל, לאפשר לבכירי העירייה לשמוע את דעתם של בני הנוער על הפרויקטים השונים, ולקבל פרספקטיבה אחרת, מנקודת הזווית של בני הנוער על אירועים והחלטות שונות.

כ-45 חברים ממועצת הנוער הגיעו בבוקר למפגש עם בכירי העירייה והתפזרו יחד עם בעלי התפקידים השונים, לפי תפקידם או לפי תחומי העניין שלהם. כך למשל מאי כץ יו"ר מועצת הנוער הייתה עם ראש העיר איציק ברוורמן והם החליפו ביניהם תפקידים, אליסף זעפרני סגן יו"ר מועצת הנוער עם סגנית רה"ע אורנה דוידאי, גל משעל וראובן טגניה התלוו ליום עם מ"מ רה"ע אוריאל בוסו, רון משיח ונטע בינדר התלוו ליום עבודה עם יעקב ממן מנכ"ל העירייה, גלי פודקמיין דוברת מועצת הנוער התלוותה ליום עם צוות לשכת הדובר וכדומה.

את היום פתחה סגנית ראש העיר וראש אגף חברה ונוער אורנה דוידאי שבירכה על היוזמה שמקדמת את בני הנוער להיות פעילים ומעורבים יותר. "אנו שמחים לראות בני נוער מעורבים ופעילים. זוהי ראשיתה של עשייה ציבורית למען הכלל".

ראש העיר איציק ברוורמן דיבר על השינוי המשמעותי שהיה השנה בבחירות למועצת הנוער בו חלק ניכר מתלמידי בתי הספר הצביעו והשפיעו. ראש העיר בירך את חברי מועצת הנוער ואמר: "זהו יום חג לראות את כל חברי מועצת הנוער אתנו. אני מאמין שבני נוער צריכים להיות כבר עכשיו שותפים בקבלת ההחלטות, ונשמח לראות אתכם מעורבים בנושאים השונים".

יעקב ממן מנכ"ל העירייה אמר בתחילת היום: "עיריית פתח תקוה היא כמו חברת ענק, המייצרת שפע של מוצרים. תפקידנו לתעדף, לנהל את התקציב ולשרת את תושבי העיר. אני מאמין שהיום תבינו טוב יותר כמה מורכבת המערכת, מהם תחומי העיסוק והאחריות של כל אחד מהנבחרים והעובדים ומה למעשה העיר נותנת לתושביה."

בסיום היום אמרה מאי כץ יו"ר מועצת הנוער: "היה לי הכבוד ללוות את ראש העיר איציק ברוורמן במהלך יום עבודתו. היום העצים אותי והקנה לי כלים. היה יום מרתק ואין לי ספק שזה יעזור לי במילוי תפקידי".

את היום יזמו והפיקו יחידת המנהיגות באגף חברה ונוער ביניהם שרון וולקני רכזת המנהיגות ודנה זילברמן מנחת מועצת הנוער, שהובילו את היום בעבודה משותפת עם נציגי מועצת הנוער העירונית.

(צילומים: לשכת דובר העירייה)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

טעות בשמי
אני רון משיח הילד המוזכר בכתבה, טעיתם בשמי כתבתם ירון משיח במקום רון משיח... אשמח שתתקנו
רון משיח - 01/02/2017
שתף ב שתף ב
רון, תודה
תוקן
מנהל מערכת - 01/02/2017
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...