המשרד להגנת הסביבה מפעיל כוננים בפתח תקווה

23/10/2017
חדשות


על פי הנחיית השר צוות כוננים מיומן הגיע לעיר פתח תקוה בהתאם לדיווחים ופעל בכלים שברשותו על מנת לאתר את מקור הריח ואופיו. פעילותם תמשך ככל שתידרש. נשלל חשש לסיכון.

על אף שבדיקות יסודיות שונות שללו כל אפשרות שמפגעי הריח יוצאים מתחומי העיר פתח תקוה, יחד עם הערכות מבוססות שמדובר במפגעים מאזור קלקיליה, קלנסואה, ג'לג'וליה, כפר קאסם ואף בשטחים מעבר לקו הירוק ועל מנת להבטיח את ביטחון התושבים ושלוות נפשם, יפעיל המשרד להגנת הסביבה כוננים במתכונת חירום שייצאו לאיתור וטיפול מיידי ברחבי העיר והסביבה, וזאת כאשר יתקבלו תלונות מתושבים על ריח חריג.

השריפה בשבוע שעבר

סגנית רה"ע והממונה על תיק איכות הסביבה, אורנה דוידאי, פנתה ביום שישי לשר להגנת הסביבה זאב אלקין כדי לעדכן בתמונת המצב ובריבוי התלונות על מפגעי ריח בעיר. השר הבהיר כי הבעיה מוכרת לו היטב גם מרשויות נוספות באזור וכי מדובר בבעיה אזורית מקיפה שחייבת לבוא על פתרונה.

השר ציין שעל פניו נשללת האפשרות כי מדובר בריח שמקורו מאזורי התעשייה בעיר פתח תקוה, ולמרות זאת הוא הנחה את מנהל המחוז גידי מזור, לשלוח כוננים של המשרד להגנת הסביבה באופן מיידי לאזורי התעשייה ולמקומות אחרים באזור בהתאם לתלונות שיתקבלו במוקד של המשרד ועל פי הערכת מצב בשטח.

השר וסגנית רה"ע סיכמו על המשך שיתוף פעולה ועל ההמשכיות בטיפול מיידי שיביא לצמצום התופעה ואף לפתרונה. מנהל האגף לאיכות הסביבה אהוד שטיין ואנשי המקצוע מהאגף נפגשו במוצ"ש (21.10.17) עם כ-15 תושבי צפון העיר הפעילים בתחום, המעוניינים לקחת חלק במיגור מפגעי הריח.

מנהל האגף עדכן את הצוות בדבר הממצאים, פרש בפניהם את כלל המידע הקיים (אשר קיים גם באתר העירייה ו/או באתר המשרד להגנת הסביבה) וחידד כי על אף מפגעי הריח העולים מעת לעת, אין מדידת ערכים חריגה בתחנות הניטור: "כל שמועה אחרת בעניין היא חסרת בסיס וחסרת אחריות וגורמת לחשש מיותר בקרב התושבים", ציין שטיין.

כמובן שחשוב לציין כי בימים אלו מורגשת בבירור תוצאת השריפה שהתרחשה באזור לפני מספר ימים. מנהל האגף מדגיש כי על כל מקרה של ריח חריג יש ליצור קשר מיידי עם מוקד המשרד להגנת הסביבה 6911* ועם המוקד העירוני 106. ככל שיגיע הדיווח במהירות, כך ניתן יהיה לאתר בקלות רבה יותר את מקור הריח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...