המרוץ למוזיאון 3

08/07/2018
חדשות


זו השנה השלישית בה מקיים מוזיאון פתח תקוה לאמנות את "המרוץ למוזיאון" - פעילות המשלבת בין חוויה משפחתית לאירוע אמנותי.

במהלך הפעילות ההורים והילדים ישתפו פעולה כדי להשלים משימות חווייתיות ומהנות ברחבי המוזיאון. המשפחות מגיעות לאירוע עם ה'ארטבאס' - אוטובוס אמנות מיוחד המהווה את תחילתו של מסע דמיוני שנפתח בנסיעה באוטובוס ונמשך במוזיאון פתח-תקוה לאמנות. האוטובוס, שמעוצב בכל שנה על ידי אמן אחר, עוצב השנה על ידי אריק אליהו בוקובזה, עם עיצוב מפתיע במיוחד.

צילום: לשכת דובר העירייה

המרוץ למוזיאון נולד כמיזם שמטרתו לקרב בין הורים וילדים, ולאפשר למשפחות לבלות זמן איכות, תוך חשיפה לתערוכות מרתקות והנאה מפעילות חווייתית מגוונת. הפעילות תכלול מסלול הרפתקאות בתערוכות המוצגות במוזיאון, המצאת משחקים וסדנאות אמנות מיוחדות.

האוטובוס יפעל החל מ- 9/7/2018 כמיצג אמנות קבוע של המוזיאון וייתן שירותי הסעה ייחודיים מהמרכזים הקהילתיים בשכונות ברחבי העיר פתח-תקוה למוזיאון פתח-תקוה לאמנות ובחזרה - במחיר סמלי.

לטובת הפרויקט, ובהזמנה מיוחדת של המוזיאון, יצר האמן אריק אליהו בוקובזה אוטובוס אמנות מיוחד. את האוטובוס עיצב בוקובזה בשפה המזוהה איתו, המאופיינת בצבעוניות מתפרצת, דמויות ילדים, ציפורים משונות וצמחייה פראית. עיצוב האוטובוס מבוסס על ציורי אקריליק על בד שצייר בוקובזה במיוחד עבור הארטבאס. הציורים נסרקו ועוצבו מחדש כדי להפוך ליצירת אמנות ממונעת.

דרורית גור אריה, מנהלת מינהל התרבות ואוצרת ראשית בקריית המוזיאונים: "אני שמחה על ההצלחה של המיזם ועל האפשרות לקרב משפחות לתרבות ואמנות במסגרת פעילות חינוכית ואמנותית תוססת. אני מאמינה כי הפעילות הייחודית שמחברת דרך מסע מופלא בין ההורים לילדים תעורר הדים ותביא קהלים חדשים שיחשפו לפעילות המוזיאון".

אוטובוס האמנות יפעל בפתח תקוה בתאריכים 9.7, 17.7, 23.7, 29.7 בין השעות 17:00 – 19:00 - ההרשמה לפעילות דרך המרכזים הקהילתיים והמתנ"סים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...