המסע לתקווה

04/05/2017
חדשות מקומיות


ביום שלישי 23.5.17 בשעה 20:00 יתקיים לראשונה בבתי תושבים ברחבי העיר "המסע לתקווה - יהודי אתיופיה מספרים", וזאת בדומה למפגשי "זיכרון בסלון" עם ניצולי שואה.

סיפורם המרתק של יהודי אתיופיה אשר עלו לארץ ברגל, במסע ארוך וקשה מנשוא בו סבלו מרעב, צמא, מחלות, שוד וביזה הינו סיפור שטרם סופר לציבור הרחב.

צילום: זאב שטרן

למעלה מ- 4000 בני אדם, ביניהם תינוקות, נערים ונערות, קשישים, גברים ונשים, נספו במהלך הדרך הארוכה שעשו ברגל מסודן, בדרכם לארץ.

ראש העיר איציק ברוורמן: "מידי שנה אנו מקיימים טקס מרגש לזכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ והשנה החלטנו להנגיש את סיפורם לקהל הרחב. סיפורה של הקהילה האתיופית הוא סיפור של קהילה שחלמה מזה דורות לעלות לארץ ישראל, תוך שהיא מנצלת את חלון ההזדמנויות שנקרה בדרכה, עוזבת הכל ועושה דרכה לארץ. בדרך לא דרך, תוך קשיים פיזיים רבים וקשיים נפשיים ומנטליים קשים מנשוא, עשו דרכם יהודי אתיופיה אל הארץ המובטחת. סיפורם עלייתם לארץ הוא סיפור של אומץ, גבורה, נחישות ואמונה עד אין קץ".

המפגשים בהפקת אגף אירועים ובשיתוף אגף הקליטה והאגף לשירותים חברתיים – המחלקה לעבודה קהילתית. תושבים המעוניינים לארח בביתם מפגש מוזמנים לפנות לסיגל: sigalr@ptikva.org.il

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...