המורה הוא גם מאמן

29/11/2018
חדשות


אנו - אושרי, אוריאל ומיתר מקבוצת "כתבים צעירים", החלטנו לראיין את רז אלבז - מורה לחינוך גופני, מחנך כיתה ומאמן כדורסל בבית ספר "קפלן".

למה פתחת מועדון כדורסל?

פתחתי מועדון כדורסל מכיוון שרציתי ליצור מקום שיחבר בין תושבי העיר וייתן להם סיבה להיפגש ערב אחד בשבוע ולעודד קבוצת כדורסל שמייצגת את העיר. קבוצה שמחנכת לערכים של שיתוף פעולה, אהבה, כבוד וסובלנות.

כמה זמן המועדון של "סטלמך" קיים?

המועדון של סטלמך קיים משנת 2015.

השנה הפכת למחנך כיתה. מה גרם לך לקבל כזו החלטה?

אהבתי למקצוע החינוך, אני אוהב להראות לילדים את דרך הנכונה והטובה כדי שיהיו אנשים מאושרים ומחונכים. כשהגעתי לבית הספר "קפלן" לא העלתי בדעתי שאשאר יותר משנה בבית הספר ובטח שלא אהיה מחנך. ככל שעבר הזמן הבנתי את החשיבות של התפקיד והדבר גרם לי להישאר בבית הספר 5 שנים ולהפוך ממורה מקצועי למחנך.

מה גרם לך להתחבר לספורט?

אבא שלי ואח שלי הגדול שיחקו כדורגל בהפועל פתח תקווה ומאז שאני זוכר את עצמי, ספורט הוא נושא השיחה בבית. בכיתה א' התחלתי להתאמן בחוג כדורסל שהיה ליד הבית ועד היום אני עדיין משחק. הספורט בשבילי הוא דרך חיים. למדתי לנצח, להפסיד, לשתף פעולה, להתמודד עם פציעות, לדעת לכבד מאמנים והכי חשוב להיות ממוקד במטרה.

כמה זמן אתה מאמן כדורסל?

לפני שהתגייסתי לצבא נרשמתי לקורס מדריכי כדורסל שנמשך חצי שנה ולאחר מכן התחלתי לאמן, עברו מאז 13 שנה.

אילו מכשולים עברת בדרך?

בכל צעד שבחרתי ללכת היו אנשים סביבי שלא האמינו שאני יכול להצליח, היו רגעים שהקשבתי להם ופחדתי לנסות. עם הזמן למדתי להקשיב ללב שלי ולהבין שאם אתה הולך בדרך ישרה בעקבות המטרה, אתה יכול להשיג הכול ולהגשים כל חלום. כאשר אדם אומר לך שאתה לא יכול, זה בגלל שהוא רואה את זה מהעיניים שלו והוא לא יכול להחליט בשבילך מה אתה יכול ומה לא.

שוחחו והצטלמו עם רז: אושרי, מיתר ואוריאל משכבת ה'.

לעמוד הראשי של בלוג כתבים צעירים בקפלן - לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

המורה הוא גם מאמן
הכתבה מדהימה ומגניבה
אושר - 29/11/2018
שתף ב שתף ב
כתבה מאלפת
איזה כתבה יפה, המורה הזה תותח
אמיר - 29/11/2018
שתף ב שתף ב
כתבה על המורה הכי טוב
כל הכבוד לתלמידים הצעירים על כתבה מקסימה על מורה מוערך מאוד!
מטי - 30/11/2018
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...