הכן רכבך לחורף - טיפים להכנת הרכב לחורף

12/12/2018
נדל"ן ותחבורה

אחת הפעולות החשובות ביותר לכל בעל רכב, הינה ההכנה של הרכב לחורף, זמן שבו מזג האויר פחות נוח לנהיגה ורמת הסיכון גבוהה, בגלל הלחות בכביש והראות הלקויה. הכנה נכונה של הרכב תקטין במידה ניכרת את הסיכון של הנהג ושל הנוסעים ברכב כאחד. זאת ועוד – בדיקת צמיגים לחורף שומרת על בטיחות כללית ועשויה להפחית גם את הסיכונים להולכי רגל ולנהגים אחרים. זאת, משום שהנהיגה בכבישים מהווה סוג של ערבות הדדית. רכב בטיחותי מונע תאונות, ורכב לא בטיחותי מגדיל את הסיכונים. מהי הכנת הרכב לחורף? מהם הדברים החשובים ביותר לדעת? בשורות הבאות נביא כמה עצות פשוטות אבל חשובות.

הכן רכבך לחורף – מהי הכנת הרכב לחורף

המושג "הכן רכבך לחורף" נטבע לפני עשרות שנים, בתשדירי פרסום שקראו לנהגים לבצע מגוון פעולות לשיפור הבטיחות של הרכב. למרות שהסיסמה נטבעה לפני עשורים רבים, היא נכונה היום בדיוק כמו אז. הכנת הרכב לחורף כוללת ביצוע מספר פעולות, שיהפכו את הרכב לבטיחותי יותר מצד אחד, ונוח יותר לנסיעה מצד שני. עם הפעולות המשפרות את הנוחות ניתן לכלול שיפור האיטום ברכב ומניעת נזילה של מים לתוכו, החלפת מגבי הרכב לראות טובה יותר בימי גשם, טיפול במיזוג ומניעת חדירה של גשם ורוח לכלי הרכב.

הפעולות הבטיחותיות הנדרשות להכנת הרכב לחורף

לעומת הפעולות הנדרשות לנוחות הנסיעה ברכב, שאין לזלזל בחשיבות שלהן, שיפור הבטיחות ברכב הינו קריטי. להלן הדברים החשובים באמת להכנת הרכב לחורף. מדובר ברשימה חלקית בלבד, של הדברים הקריטיים ביותר.

צמיגים: צמיגים איכותיים, שהאחיזה שלהם בכביש היא טובה, הם המפתח לבטיחות. מומלץ, לפיכך, לבצע החלפת צמיגים בפתח תקווה על ידי אנשי מקצוע מיומנים. חשוב, כמובן, לבדוק ואף במקרה הצורך לתקן את הגלגל הרזרבי. בכל פנצ'ריה בפתח תקווה ובכלל, יבצעו בדיקה פשוטה של הגלגל ורמת המוכנות שלו. במקרה הצורך, יוחלף הצמיג הפגום. בנוסף לצמיגים, חשוב לבדוק גם את הבלמים ואת התפקוד שלהם. הדבר חשוב תמיד, ובחורף על אחת כמה וכמה.

מגבים: המגבים הם פריט חיוני מאין כמותו בכל מצב, ועל אחת כמה וכמה בחורף, כשטיפות הגשם הופכות למסך המכסה את השמשה הקדמית ומונע ראיה טובה של הדרך. מגבים איכותיים מנגבים את טיפות המים ביעילות. לעומתם מגבים לא תקינים, בעייתיים משאירים את הראות לקויה ואף פוגעים עוד יותר בשדה הראיה.

ביצוע בדיקה של הרכב לפני החורף היא חשובה לבטיחות הנהג והנוסעים ברכב, ולבטיחות הסביבה בכלל. אם אתם בעלי עסקים או מתגוררים באזור פתח תקווה ובכלל ויש לכם רכבים, או אם אתם בעלי רכבים פרטיים, חשוב לזכור כי בדיקת צמיגים לחורף, והכנתו של כלי הרכב לחורף, נועדו לשמור עליכם בעת צרה. היכנסו לפנצ'ריה הקרובה והכינו רכבכם לחורף כבר כעת, לפני שהסערה מתחילה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...