הכל FIX - בית קפה לתיקון חפצים בפ"ת

16/05/2018
חדשות


השבוע התקיים אירוע מקדים לפתיחה של קפה פיקס במתנ"ס בית מרקו בפתח תקווה.

הפרויקט של תכנית "עיר ללא אלימות" בשיתוף מתנ"ס בית מרקו וועד השכונה .

קצת היסטוריה על הקפה: הרעיון פותח בשנת 2009. ב-18 באוקטובר 2009, בית הקפה הראשון לתיקון התקיים בתיאטרון פיין ווד, אמסטרדם, הולנד. ב-2 במארס 2010 הוקמה קרן "תיקון קפה". הקרן הוקמה כדי לתמוך בקבוצות מקומיות בהקמת בתי קפה לתיקון שלהם. במרס 2016 נרשמו יותר מ-1,000 בתי קפה לתיקון ברחבי העולם. בינואר 2017 עלה מספר בתי הקפה 'תיקון' ליותר מ-1,200. ועכשיו יש כזה גם בפתח תקוה בשכונת דדו.

בית קפה המבוסס על עגלת הקפה המאובזרת שנבנתה על ידי תושבי השכונה מהווה מקום מפגש שבו אנשים יכולים לתקן חפצים מקולקלים, כמו: מכשירי חשמל ביתיים מכניים, מחשבים, אופניים, בגדים ועוד. לאירוע הפתיחה הגיעו תלמידות מבית ספר נעמת בניהולה של איריס רד-וינשטיין שכמובן גם הגיעה יחד עם תלמידותיה וחלק מצוות הבית ספרי כדי לפנק את הנשים והילדות בלקים, פנים לשיער וקליעת צמות. בית הקפה מופעל במתנ"ס בית מרקו בעזרת מתנדבים, נערים ואנשים עם מוגבלויות שהוכשרו לכך ובין היתר אופים עוגיות אותם מוכרים לתושבים. בזכות קפה פיקס ניתן יהיה לצמצם את הפסולת ולשמר על הסביבה, לשמור ולפתח כישורי תיקון והחשוב ביותר לחזק את הלכידות החברתית  קהילתית.

שלומי ערה - מנהל תכנית עיר ללא אלימות: "לאחר שנחשפתי למיזם דומה בחו"ל החלטתי ליישם זאת גם בעיר. מתנ"ס דדו בראשות אבי המנהל וועד השכונה נרתמו וביחד נכנסנו לתהליך אפיון, בניית העגלה, גיוס מתנדבים ואיסוף חומרים. לראות את המערכת פועלת בין אם בתיקון מוצרים ובין הנאה משתיית קפה איכותי תורמת לקהילה וגורמת לכולם לשמחה". יניב זאדה מתנדב בתחום הנגרות מספר כי במהלך האירוע פנה אליו אדם מבוגר וסיפר שהוא יוצא לטיול מטעם המתנ"ס ולפעמים אין מדרגה לאוטובוס או שהיא גבוהה. כפתרון בנה לו מדרגת עץ בגובה 20 ס"מ.

האירוע הוגדר כהצלחה וביום שלישי 22/5 בשעה 19:30 תתקיים הפתיחה הרשמית במתנ"ס בית מרקו.

התמונות באדיבות העירייה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...