הטיול הגדול - לא רק אחרי הצבא

17/05/2017
תיירות ונופש


חיילים בשירות סדיר חולמים על הטיול הגדול מהרגע שבו הם מתגייסים, אבל האמת היא שיש עוד כמה הזדמנויות במהלך החיים שבמהלכן אפשר לצאת למסע מן הסוג הזה. החל מטיול אחרי הלימודים ועד הפנסיה: הנה כל מה שצריך לדעת.

טיול אחרי צבא כולל כמה מאפיינים מיוחדים שאין באף חופשה אחרת. קודם כל, הוא ארוך מאוד ויוצאים אליו אנשים שבדרך כלל אין להם עבודה קבועה או כל התחייבות אחרת. המשמעות היא שניתן להאריך ולקצר את הטיול בהתראה מיידית, לשנות יעדים, להתמקם באזורים חדשים ולטייל בכל רחבי העולם בלי לתת דין וחשבון לאף אחד. אם מוסיפים לזה את תחושת החופש שמלווה את השחרור מהצבא, מבינים למה חיילים בשירות סדיר חולמים על "הטיול הגדול" מהרגע שבו הם מתגייסים.

חוץ מזה, טיול גדול אחרי צבא הוא גם הזדמנות לראות מקומות חדשים ואקזוטיים במיוחד. ישראלים היו נוסעים בעבר רק להודו ולמזרח הרחוק, אך כיום יש להם אופציות חדשות. הם יכולים לערוך טיול לסין כדי לראות מקרוב את החומה הגדולה, לטוס עד אוסטרליה לטיול קרוואנים או לנסוע בין מדינות באירופה וארצות הברית. בגילאים מאוחרים יותר כבר אין גמישות כזו ואופי הטיול כפוף לתכנון מוקפד מבחינת לוח זמנים ותקציב.

פותחים חלון לטיול הגדול

על אף האמור לעיל, השינויים בענף התיירות גרמו לכך שניתן יהיה לצאת לטיול גדול במתכונת כזו או אחרת גם הרבה אחרי השחרור. אפשר למשל לתכנן טיול לסין מיד עם סיום התואר הראשון ולחסוך כסף לכמה חודשים במזרח הרחוק. הטיול אחרי הלימודים מתאים לגברים ונשים שרוצים לנסוע לבד או לכל מי שרוצה לבלות עם בני זוג. התואר הראשון מסתיים בממוצע בגילאים 24-27 ולרוב אין ילדים או משפחה שתגביל את היצע היעדים.

עוד אפשרות היא לנצל את החלון שנפתח בעת היציאה לפנסיה. תוחלת החיים בעולם המערבי עולה וגם ישראלים נהנים ממנה. מי שיוצא לפנסיה בגיל 62-67 לא צריך לחשוש מטיול גדול. הוא יכול לפתוח תכנית חיסכון כדי לטוס לדרום אמריקה, לקחת את הנכדים לטיול ארוך באפריקה או לבחור כמה חברי ילדות שיעבירו איתו את השנים הכי יפות בחיים מעבר לים.

בשורה התחתונה, הטיול הגדול הוא בסך הכל מצב תודעה נפשי ולכן הוא לא מוגבל לגיל מסוים. יש גם חיילים משוחררים שלא מרגישים מספיק פנויים או מוכנים לטיול גדול אחרי הצבא, והם לא כל כך יוצאי דופן. הדרך הנכונה לחיות את החיים היא לקחת מדי פעם סיכונים ולשמור על ראש פתוח. מי שעושה זאת יכול למצוא את עצמו מטייל במקומות רחוקים גם אחרי שכבר צבר לעצמו כמה התחייבויות קודמות. אין סיבה להיבהל ממצב כזה ורק צריך להגיע אליו עם אנרגיות מתאימות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...