הדרכה לארגונים ובעלי עסקים

25/07/2018
קריירה ודרושים


בעלי עסקים? מנהלי ארגונים? גם אתם מרגישים שהעובדים שלכם זקוקים להתרעננות מעבודה ובמקביל צריכים לעבור ריענון של מספר נושאים בעבודה או ללמוד נושאים חדשים לגמרי?

ייתכן שגם אתם צריכים להוציא את העובדים שלכם להדרכות בנושאים מגוונים ולרענן את היכולות שלהם וגם את לשבור את השגרה שלהם.

הדרכה בארגונים או לעסקים הינה טרנד במגמת עלייה והיא נפוצה יותר ויותר אצל ארגונים גדולים וכעת גם בינוניים ואפילו קטנים. הדרכות אלו מלאות בתכנים שונים ומגוונים אשר יוסיפו ליכולות של העובדים שלכם ובמקביל יישברו עבורם את השגרה.

ישנן הדרכות המיועדות עבור מנהלים והדרכות המיועדות עבור עובדים זוטרים בארגון, הדרכות כגון אנגלית שימושית עבור מנהלים או הדרכות שימוש באקסל.

הבחירה איזו הדרכה תרצו תלויה לחלוטין בצרכים שלכם:

1. עבור מי ההדרכה מיועדת? – קהל היעד של ההדרכה משמעותי ביותר עבור בחירת ההדרכה, לדוגמה: עבור קהל של מנהלים בכירים אין צורך לבחור בהדרכה של שימוש בסיסי באקסל או שימוש בתוכנת CRM לניהול לקוחות, אלא נבחר הדרכות כדוגמת הנעת עובדים, אנגלית שימושית למנהלים ועוד.

2. מהן הדרישות מאותם עובדים? – בחירת ההדרכה חייבת להיות מותאמת לדרישות מהעובדים, למשל עובדים בחברות היי טק לא יזדקקו כנראה להדרכות בנושא אנגלית למתקדמים אך ייתכן והדרכה בנושא פרזנטציות למוצרים תוכל לשמש אותם בהחלט בהמשך.

3. שבירת השגרה – הכוונה בקריטריון זה היא שעליכם לדעת מה היא מידת שבירת השגרה אשר אתם מעוניינים בה, כלומר אם ברצונכם להוציא את העובדים שלכם לריענון מוחלט ייתכן ותרצו להוציא אותם להדרכה שלחלוטין לא קשורה לעבודה אלא תקנה להם יכולות אישיות לזמנם הפנוי כגון: הדרכה בסדנת בריאות או כושר.

4. צרכי הארגון או העסק שלכם – בעולם המתקדם, התחרותי והמתפתח שלנו יש צורך בעדכון מתמיד של היכולות והידע שלנו על מנת שנוכל להישאר רלוונטיים בתחומים שאנו עוסקים בהם. ניתן לראות דוגמה לכך בתעשיות ההיי טק השונות, אשר מתפתחות בקצב מסחרר ועובדים או אפילו חברה אשר לא מצליחים להישאר רלוונטיים לשוק אשר הם עוסקים בו עלולים למצוא את עצמם מהר מאוד מחוץ למשחק. לכן, בתור מנהלים, עליכם לוודא שמעל לכל עומד מולכם הרצון לשמור על הארגון שלכם עדכני ומסוגל לעמוד בתחרותיות שבתחום שלכם ואחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי הקניית כלים נוספים וחדשניים לעובדים שלכם.

כפי שציינו, בבחירת ההדרכה עבור העובדים שלכם ישנם מספר קריטריונים אשר חשוב לשים לב שאתם אכן "מסמנים וי" על כולם על מנת שההדרכה תהיה מועילה ומהנה ככל שניתן עבור העובדים שלכם.

הדרכה בארגונים או בעסקים הפכה להיות אחת מאבני היסוד להצלחת הארגון בשנים האחרונות וזאת בזכות הכלים והיכולות שהיא מקנה לעובדים, ובזכותה הארגון יכול להישאר רלוונטי בכל עת ולהישאר בתחרות בכל תחום שבו הוא מתעסק.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...