האם פתח תקווה הופכת להיות ירושלים החדשה?

10/12/2018
חדשות


נתונים מפתיעים על שוק הנדל"ן המקומי - פתח תקווה נמצאת במקום הראשון בארץ בבניית דירות 6 חדרים במחצית הראשונה של 2018.

לפני 140 שנה הקימו יהודים טובים מירושלים את פתח תקווה, שהפכה למושבה עם אופי עצמאי וכמובן ברבות השנים לעיר גדולה ומובילה בישראל.

מסתבר שדווקא לאחרונה, באופן מקרי או שלא, לפחות בחלק מהבחינות הופכת פ"ת להיות דומה לעיר שממנה הגיעו מייסדיה.

מנתוני הלמ"ס, שנותחו על ידי ארגון קבלני פתח תקווה, עולה כי פתח תקווה חולקת עם ירושלים את המקום הראשון בארץ בבניית דירות גדולות בנות 6 חדרים במחצית הראשונה של 2018. מתוך 545 דירות שנבנו, 407 מהן היו דירות 6 חדרים, המהוות כ-75% מסך הבניה בעיר. מדובר על זינוק בבניית דירות 6 חדרים בעיר, שכן בכל שנת 2017 נבנו בפתח תקווה 479 דירות מסוג זה. בהנחה שקצב הבניה יישמר, הרי שבחישוב שנתי מדובר על כמעט הכפלת כמות הדירות הגדולות.

אהרון דינוביץ', יו"ר ארגון קבלני פתח תקווה: "הסיבה לכך שפתח תקווה מובילה בבניית דירות של 6 חדרים נעוצה בכך שלצד ביקושים ממשפחות משפרות דיור יש גם שכונות שלמות המתאימות למגזר הדתי לאומי, דוגמת הדר גנים והשכונות החדשות שנלוות אליה, כפר אברהם כפר גנים ג' ועוד. היות שהמשפחות בציבור הדתי לאומי גדולות מהממוצע, הם מחפשים דירות גדולות במיוחד בשלב מוקדם יחסית בחייהם. על מנת לתת מכך מענה, קבלנים הבונים בעיר מייעדים כמות גדולה יותר מהממוצע הארצי של דירות 6 חדרים בפרויקטים שלהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...