דיו או לייזר - איך לבחור את המדפסת שמתאימה לך?

22/11/2018
צרכנות


פעם חשבנו שבעתיד כבר לא נשתמש בנייר. אז חשבנו. גם היום, בעידן הדיגיטלי, יש צורך בהדפסת מסמכים, ואם כבר אז עדיף לעשות את זה באופן המשתלם ביותר. מדפסת ביתית חוסכת לכם את הצורך לחפש מתנדב בכל פעם שיש איזה דף להדפיס, אבל הקושי הוא בלדעת איזו מדפסת עונה לצרכים שלכם. לא צריך לדאוג, אנחנו כאן לעשות סדר בבלאגן ולעזור לכם להתחיל להדפיס בכיף.

דיו או לייזר?

מדפסות דיו משתמשות בטכנולוגיית הזרקת דיו, ואילו מדפסות לייזר משתמשת בטונרים, מעין תערובת אבקה המטביעה את התוכן על הדף. בשביל לדעת איזו מבין 2 הסוגים מתאימה לכם, תצטרכו לחשוב על כמה פרמטרים.

תדירות השימוש – כמה אתם באמת מדפיסים? להדפסות של "אחת ל..." או כמויות קטנות, מומלץ לבחור במדפסת הזרקת דיו, בשל מחירן הנמוך. החיסרון הוא שהדיו נוטה להתייבש כשאינו בשימוש תדיר. מדפסות לייזר ידועות במהירות ההדפסה שלהן ובהתמודדות טובה עם הדפסה בכמויות גדולות. גם מבחינת מהירות ההדפסה יש הבדלים משמעותיים. מדפסות דיו מפיקות כ-16 עמודים לדקה, בעוד מדפסות לייזר יכולות להגיע לתפוקה של 100 דפים בדקה. זה ממש לא מעט.

הדפסה בצבע – אוהבים להדפיס בצבע? רוצים להדפיס תמונות באיכות של מעבדת צילום היישר מהבית? פה הבחירה היא חד משמעית: מדפסות הזרקת דיו. הן נותנות עומק צבע וקשת גוונים בלתי נגמרת, כאשר מדפסות הלייזר לעומתן מפיקות תוצרים עמומים יותר. להדפסות צבע שלא דורשות חדות בלתי מתפשרת, מדפסות לייזר יעשו את העבודה היטב, ללא חשש להתייבשות הדיו לפני שמיציתם את השימוש בו.

תקציב – כאן זה נהיה קצת מורכב. מדפסות הזרקת דיו זולות במיוחד ומתאימות לכל כיס, אבל הדיו שלהן יקר, לפעמים אפילו יותר מעלות המדפסת עצמה. מצד שני, בשימוש לא תדיר זו כנראה האופצייה החסכונית יותר. מדפסות לייזר, לעומתן, יקרות משמעותית, אבל הטונר שלהן מחזיק מעמד למשך זמן רב, לא מתייבש, ומספיק לכמה אלפי דפים. הן חסכוניות יותר בטווח הארוך ולא מצריכות החלפה תדירה של טונר, בניגוד לדיו.

השורה התחתונה:

למדפסות דיו יש יתרון בכך שהן זולות לרכישה, אינן גדולות ולכן מתאימות לכל חדר או משרד ביתי, והן מספקות חדות צבע מרשימה בהדפסה מיידית. יחד עם זאת, הדיו עצמו יקר מאוד ונוטה להתייבש כשאינו בשימוש תדיר, מהירות ההדפסה איטית והדיו נוטה להמרח אם לא התייבש מספיק.

מדפסות לייזר מספקות עלות זולה יותר לעמוד ומתאפיינות במהירות הדפסה גבוהה במיוחד. עלותן הראשונית גבוהה מאוד, אך הן משתלמות יותר בטווח הארוך בשל יכולתן להפיק יותר מסמכים עם כמות פחותה של חומר. מצד שני, הן פחות מומלצות להדפסות צבע באיכות גבוהה, ודורשות זמן התחממות ארוך יחסית.

אם אתם מתלבטים לגבי רכישת מדפסת ביתית, הכי טוב להתייעץ עם מומחים בחנויות השונות, שיוכלו לעזור לכם לבחור את המוצר המתאים ביותר לצרכים שלכם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...