גמר "חידון גדולי האומה" - שנת היובל לירושלים

24/05/2017
חדשות


חטיבת הביניים "רשיש" מפתח תקווה גברה על 220 בתי ספר אשר לקחו חלק בכל שלבי החידון.

בשלב הגמר השתתפו 700 תלמידים מ- 25 בתי ספר. שלב זה כלל חידות אשר חוברו על ידי דן חמיצר. החידות התבססו על ידע ועל היישום שלו בשטח. שלב זה ארך שעתיים תמימות.

צילום: עופר וולד

נבחרת חטיבת הביניים "רשיש" בפתח תקוה זכתה בגמר חידון "גדולי האומה", אשר התקיים ביום ה' 18.5 בהר הרצל בירושלים. משרד החינוך גיבש את החידון לרגל שנת ירושלים, כאשר הוא פתח אותו לפני כשלושה חודשים (פברואר 2017) בתוך בתי הספר. החידון כלל שלושה שלבים, כאשר לכל אורכו השתתפו כ- 10,000 תלמידים מכיתות ז'-ט', מכ- 220 בתי ספר בכל המגזרים. התכנית נועדה להרחיב את ידיעותיהם של התלמידים אודות קורות חייהם של גדולי האומה, בהם נשיאים וראשי ממשלה אשר הלכו לעולמם. כמו-כן, היא נועדה להעמיק את ההיכרות של התלמידים עם מורשת וערכי מנהיגי האומה של המדינה באמצעות פעילויות עשירות וחווייתיות.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "חידון גדולי האומה שנערך היום בירושלים, הוא אירוע הפתיחה של שבוע ירושלים במערכת החינוך. 'שבוע ירושלים בחינוך' נועד לחשוף את התלמידים לחשיבותה של ירושלים ומקומה כבירת ישראל בעבר, בהווה ובעתיד, ובשבוע הקרוב כלל תלמידי ישראל יחגגו יובל שנים לעיר בשלל פעילויות חינוכיות, סיורים, צעדות ומופעי תלמידים. אני מברך את תלמידי חטיבת הביניים רשיש בפתח-תקוה על זכייתם בחידון הייחודי הזה, שחשף אותם למורשת מנהיגי האומה שלנו, ואת כל יתר התלמידים שהשתתפו בחידון".

לאה אוברקוביץ' מנהלת החטיבה: "אני גאה מאד בהישגיי הנבחרת של תלמידי חטיבת רשיש. חטיבת רשיש פועלת הן לקידום ההישגים האקדמיים והן לקידום ערכים של ציונות ואהבת המולדת. במלאת 50 שנה לאיחוד ירושלים, בירתנו הקדושה, אין הישג מיוחד יותר מהישגי נבחרת רשיש בתחרות הארצית של גדולי האומה. הישגים אלה הם פרי של שיתוף פעולה בין קהילת ההורים לבין צוות החטיבה".

לתכנית שותפים משרד ראש הממשלה ומרכז מורשת מנחם בגין. דן חמיצר הנחה את שלב הגמר והיה אחראי על ניסוח כתב החידות. לפני הגמר סיירו כל התלמידים באתרים ירושלים .

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...