גם למתנדבים מגיע

17/05/2018
חדשות מקומיות


מתנדבי מד"א הצלה פתח תקווה 'החפצים בחיים' התכנסו לשבת השתלמות וגיבוש בחפץ חיים.

מתנדבי מד"א - הצלה פתח תקווה העושים לילות כימים למען הצלת חיי אדם התכנסו בשבת פרשת בחוקותי, לשבת השתלמות, גיבוש ודיבוק חברים במלון 'ציפורי בכפר' בחפץ חיים - בכירי הנהלת מד"א שיבחו את פעילות הארגון והמתנדבים.

צילום: אברומי ברגר - תיעוד מבצעי מד"א

ביום שישי, שעות ספורות טרם כניסת השבת התכנסו המתנדבים למפגש יחד עם בכירי הנהלת מד"א, בראשותו של סמנכ"ל אגף מבצעים במד"א מגן גיל מוסקוביץ ומטה מנהלת מחוז ירקון במד"א בראשות מנהל מרחב ירקון במד"א תמ"ג חיים דורי וסגנו סמ"ג אביחי חדד. במעמד זה הודו הדוברים למתנדבים על הפעילות המסורה והברוכה במהלך כל השנה ומידי יום ביומו.

מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין שלח את ברכתו החמה והודה בשם הנהלת מד"א ל'מתנדבי מד"א - הצלה פתח תקווה' על מסירותם עד אין קץ למען הצלת החיים, ככונני תגובה מהירה באופנועים וברכבים הפרטיים, במשמרות באמבולנסים של מד"א ובמבצעי התרמת הדם. בנוסף ביקש להודות לנשות המתנדבים אשר עומדות מאחורי בעליהן, ומאפשרות להם לצאת ולהציל חיים בשעות לא שעות בדבקות ובמקצועיות שלא על מנת לקבל פרס.

סמנכ"ל אגף מבצעים במד"א מגן גיל מוסקוביץ' שיבח את המתנדבים בדבריו, וציין כי בכל אירוע חירום בגזרה רואים את מתנדבי מד"א - הצלה פתח תקווה, בנוסף רואים את המתנדבים משתתפים בתרגילים השונים שעורך אגף המבצעים לשיפור המוכנות ומקצועיות בשגרה ובחירום, וניתן להתרשם מהמקצועיות הרבה והמסירות של המתנדבים. בנוסף בירך את ראשי הארגון על שיתוף הפעולה ההדוק עם מד"א לאורך הדרך כאשר מד"א מופקד על עניין מקצועיות המתנדבים, ורב הארגון הגאון ר' שלמה גוטפריד שליט"א מופקד באופן בלעדי על כל גדרי ההלכה ופסקי ההלכות הנדרשים לאופי פעילות המתנדבים.

מנהל מרחב ירקון במד"א תמ"ג חיים דורי שיבח את המתנדבים על פועלם למען הצלת חיים במרחב כולו ובפרט בעיר פתח תקווה, הוסיף את הערכתו האישית לראשי ומתנדבי מד"א - הצלה פתח תקווה, והבטיח כי המחוז בכלל ותחנת פתח תקווה בפרט ימשיכו לדאוג ולסייע באופן שוטף למתנדבים ולארגון בכל הנצרך.

סגן מנהל מרחב ירקון במד"א סמ"ג אביחי חדד האציל אף הוא תשבחות וברכות על המתנדבים והוסיף כי 'מתנדבי מד"א - הצלה פתח תקווה' מהווים את חוד החנית של יחידת כונני התגובה המיידית - לוחמי החיים במרחב.

מנהל המרחב חיים דורי, וסגנו אביחי חדד, יחד עם בכירי מטה מנהלת מרחב ירקון שהו לצד המתנדבים  כל השבת - בסעודות ובתפילות, בסיום השבת ציינו את אווירת הקדושה והרוממות אשר הייתה במהלך שבת הקודש.

מגיד מישרים הגאון ר' ברוך רוזנבלום שליט"א הגיע במיוחד לשבות יחד עם המתנדבים, ואף נשא במהלך התפילות והסעודות דברי תורה חכמה והגות בענייני דיומא והפרשה, ובירך את פעילות הקודש של מתנדבי הארגון הפועלים תחת גדרי ההלכה והצניעות.

חברי מקהלת 'הרמיוזיק' בניצוחו של ר' שרוליק הרשטיק, ובליווי בעל המנגן ר' מאיר גפני הנעימו בטוב טעם וברגש רב את תפילות השבת, וזמירות השבת במהלך הסעודות.

מיד לאחר ברכת ההבדלה במוצאי השבת - אשר נערכה בליווי כלי נגינה ומקהלת 'הרמיוזיק', התכנסו המתנדבים לחלוקת תעודות הצטיינות ופרסי שי ל'מתנדבים מצטיינים' אשר בלטו בפעילותם המסורה במהלך השנה החולפת בתחומים השונים, לאחר מכן נערכה הגרלה בין כלל המתנדבים על פרסים יקרי ערך אשר נתרמו על ידי חברות שונות וזאת כהערכת תודה על פעילות הקודש בהצלת החיים.

יו"ר מד"א-הצלה פתח תקווה ישראל גודלבסקי ביקש להודות להנהלת מד"א בראשות המנכ"ל רמ"ג אלי בין, לסמנכ"ל אגף המבצעים במד"א מגן גיל מוסקוביץ', למטה הנהלת מרחב ירקון במד"א בראשות תמ"ג חיים דורי וסגנו סמ"ג אביחי חדד ולכל הנהלת המטה על פעילותם ללא לאות ומסירותם עד אין קץ בכל דבר שנצרך למען משפחת מד"א - הצלה פתח תקווה, כמו כן ביקש להודות למחלקה לחינוך חרדי בעיריית פתח תקווה בראשותו של מנהל האגף הרב מנחם שוורץ על הסיוע הרב במהלך כל השנה, ובמיוחד לקיום השבת המופלאה הזאת. בנוסף הודה לחברי וועד ההלכה הארגון אשר פועלים למען שמירת גדרי ההלכה והצניעות בפעולות הארגון, למתנדבים אשר נטלו חלק בעשייה למען השבת כל אחד בתחומו, ולסיום - כאחרונים חביבים הודה למתנדבים עצמם אשר יוצאים ימים ולילות, שבתות וחגים כימים רגילים, בהתנדבות ובזמנם הפרטי על מנת להציל חיי אדם ולהעניק סיוע רפואי ראשוני למטופל בדקות קריטיות וחשובות.

"שבת זו מסכמת שנה עמוסה של פעילות, ומעניקה כח למתנדבים לשנה נוספת של פעילות אינטנסיבית למען הצלת החיים", סיכם גודלבסקי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...