גם בגשם - תושבי פ"ת נאבקים על איכות החיים

23/01/2018
חדשות


מאות מתושבי העיר הגיעו הבוקר במזג אוויר סוער להפגנה נוספת בצומת סירקין כנגד בנייה בלתי אחראית.

למפגינים שחסמו את צומת סירקין הצטרפו גם ראש העיר, חברי מועצה ופעילים חברתיים, וכולם מחו על כוונת הממשלה לבנות אלפי יחידות דיור ללא תשתיות מתאימות.

התושבים באזור טוענים: "לא נוכל לצאת מהבתים", "מדובר בתכנון חסר אחריות וסכנה אמיתית" ומדגישים כי חייבים לעצור את התכנית.

מתוך אחת ההפגנות הקודמות

בתוך כך, ראש העיר איציק ברוורמן בירך את ראש עיריית רעננה זאב ביילסקי, על מינויו הצפוי לתפקיד ראש מטה הדיור על ידי שר האוצר משה כחלון. ברוורמן אמר שהוא מאמין שכראש רשות, ביילסקי יוביל את מהלכי המטה הלאומי על פי הכלל שהוא תווה בפתח-תקוה - בנייה עם תשתיות מתאימות.

בתחילת השבוע הודיע שר האוצר משה כחלון על החלטתו למנות את ביילסקי לתפקיד במקום אביגדור יצחקי. בתפקיד ראש מטה הדיור במשרד האוצר צפוי ראש עיריית רעננה להוביל את מהלכי הממשלה לטיפול במשבר הדיור, ובראשם תכנית "מחיר למשתכן". המינוי דורש עדיין אישור של ועדת בכירים בנציבות שירות המדינה.

ברוורמן מאמין שביילסקי יוביל את האתגר הלאומי בשוק הדיור, מתוך חשיבה גם על התשתיות הנדרשות: "אני סמוך ובטוח שתמנף את הטיפול בהקמת רבבות דירות חדשות נדרשות בישראל, על פי הכלל אותו הובלתי בעירי - בנייה עם תשתיות. אין לי ספק שאתה כראש עיר עם ניסיון מהעשירים בישראל, מבין את המשמעות של הצורך בתשתיות, בעיקר תעבורתיות. אני מייחל שנוכל לשתף פעולה לטובת תושבי פתח תקוה וישראל כולה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...